Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, Çin merkezli akıllı cep telefonu şirketi Huawei, piyasaya yeni bir cihaz sunmaya hazırlanıyor. İddia edilene göre Huawei bu telefonunu Samsung’un Galaxy X modelinden önce çıkarılmış olacak.

Huawei Cihazını Samsung’dan Önce Piyasaya Sunacak

Uzun zamandır Samsung tarafından Galaxy X adında bir katlanabilen bir akıllı cihazın hazırlığında olduğu ve yakın zamanda piyasaya sürüleceğini hakkında iddialar dolanıyor.  Önümüzdeki yılın ilk 6 ayı içerisinde piyasaya sunulacağı söylenilen söz konusu bu cihazın tanıtımı henüz yapılmadı fakat Huawei, ortaya atılan yeni bir söylentiye göre geliştirmiş olduğu yeni katlanabilir cihazını Samsung’un bu cihazından önce tüketicilere sunacak.

Şirketin Amacı Cihazı Önce Piyasaya Çıkarmak

Nikkei tarafından bahsedilen konu ile alakalı sektör kaynakları ve analistlere göre, Huawei’nin bu cihazı gelecek yılın ilk aylarında lansmanını gerçekleştirmek üzere telefon ekranı geliştirici şirket olan BOE ile sözleşme imzaladı. Huawei’nin söz konusu bu cihaz ile maksadının, iddia edildiği üzere verimli çalışan bir cihaz sunmak ya da kar elde etmek olmadığı söyleniyor. Şirket yalnızca yeni telefonunu Samsung’dan önce piyasaya sunmak istiyorken, söz konusu cihazın 20 bin ya da 30 bin gibi bir sayıda kısıtlı olarak üretim gerçekleştirileceği ifade ediliyor. Buna göre Huawei’inin katlanabilen bu cihazına sahip olmak isteyen tüketicilerin ya elini çabuk tutması gerekecek ya da bu cihazı elde edemeyecek.

Her ne kadar teknoloji piyasaları tarafından şirketin kalitesini göz ardı etmeyeceği ifade edilse de, bu durumda Huawei’nin katlanabilir özellikteki bu telefonu Samsung’tan önce çıkacak fakat bu cihaz yüksek ihtimalle Samsung’un cihazından daha kullanışsız olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here