İBB Başkan Talibi İmamoğlu’ndan CHP’deki çekilme tartışmalarına ilişkin izahat
– Ekrem İmamoğlu; “Ben bunun dışarıya yansımasını emin olun demokrasi olarak görmüyorum”

İSTANBUL – Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Talibi Ekrem İmamoğlu, Sultangazi’de ki esnaf ziyareti esnasında yapmış olduğu açıklamada, “Bir parti içindeki duyguyu parti içinde tartışırsınız fakat parti içinde kalır ve dışarıya yansımaz. Ben bunun dışarıya yansımasını emin olun demokrasi olarak görmüyorum” dedi.
31 Mart Mahalli Seçim ziyaretlerini Sultangazi’de sürdüren CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Talibi Ekrem İmamoğlu’nun Cebeci Caddesi’nde esnaf ve halkla bir araya geldi. Cadde üstündeki esnafa sürpriz ziyaretler gerçekleştiren İmamoğlu, vatandaşları selamladı, onların mesele ve taleplerini dinledi. Renkli anlara sahne olan ziyaret esnasında İmamoğlu’na iş yeri sahipleri tarafınca değişik ikramlarda bulunulmuş oldu.
Gencin isteğini kırmadı, çay içmeye gitti
İmamoğlu’nun cadde üstünde gezdiğini duyan Hasan isminde lise talebesi heyecanla babasının yanından ayrılarak Başkan adayının yanına geldi. İmamoğlu ile bir süre yürüyen çocuk, sonrasında ise babasının iş yerine gelmesini istedi. Hasan isminde gencin talebini kırmayarak onunla beraber babasının çay ocağına giden İmamoğlu, çay içtiği sırada gençteki özgüvenden dolayı babasını kutlama etti.
“Ben bunun dışarıya yansımasını emin olun demokrasi olarak görmüyorum”
Basın mensuplarının CHP’de yaşanmış olan çekilme tartışmalarına ilişkin sorusunu yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, “Bunlar parti içi meseleler, ben daima devredeyim. Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım, il başkanımın genel başkanımın, yöneticilerimin yanındayım. Bir süreç olabilir, biz insanoğlu arasındaki diyalogda, ben girerim başkası girer, yarın ben mesele yaşarım, başka birisi devreye girer. Esasen kendi içinde kurum olmak, aile olmak böyle bir durum. Bunu dışarıya yansıtmamak lazım. Kimi zaman yansıyor bizim içimizdeki bazı dostlar duygularını dışa dönük söyleme serbestliğini demokrasi olarak görüyorlar. Ben öyleki görmüyorum. Bir parti içindeki duyguyu parti içinde tartışırsınız, konuşursunuz, uzlaşırsınız, uzlaşamazsınız, fakat parti içinde kalır ve dışarıya yansımaz. Ben bunun dışarıya yansımasını emin olun demokrasi olarak görmüyorum” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.
“Seçim gündemini vatan millet gündemi haline getirmeye çalışanlar olacak”
Yaşanmış olan tartışmaların ülke gündemine getirilmek istenmesine karşın vatandaşın sorunlarıyla ilgilenmeye devam edeceklerinin altını çizen İmamoğlu, “Bunlar sokakta olacak. Seçim gündemini vatan millet gündemi haline getirmeye çalışanlar olacak, biz asla öyleki olmayacağız. Ben Hasan kardeşimin gelecek problemi konuşacağım, iyi yetişmesini konuşacağım, esnafımın iyi mi iş yapacağını konuşacağım. Sultangazi’de beş mahallede senelerdir devam eden kentsel dönüşüm tapu problemi var. Taş ocağıyla ilgili çevre problemi var. Bak ne güzel Tanrı bilir yan yana oturan insanoğlu 7 bölge 7 renk, kısaca ben kim nedir, nerelidir? Buna mı bakacağız, bunlar fazlaca yanlış”dedi.
Ziyaretleri esnasında bazen vatandaşlardan değişik tepkiler almasına ilişkin bir soruya yanıt veren İmamoğlu, “Bir partinin mensubu olabilir, mahalle başkanı olabilir. Sonun kadar dinlerim, ilçe başkanı bile gelse dinlerim. Bir tek üzüldüğüm beni dinlememesi oldu. O tür ön yargılı yaklaşımlar beni üzüyor. Yeniden söylüyorum, hepsi buyursun gelsin, söyleşi edelim, tartışalım, fakat lütfen beni de dinlesinler” diye konuştu.

Kaynak: İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here