İmamoğlu’ndan ‘Hırsızlar’ Sözüne Sert Cevap!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cami açılışında söylediği, “Bu işi hırsızlara bırakmayacağız” açıklamalarına tepki göstererek, “Burası bir caminin önü. Tanrı’ın evinin önünde ‘hırsızlar’ diyorlar. Kime diyorsunuz. Fena söz sahibine, kim söylüyorsa ona aittir. 250 sayfalık gerekçe, neresinde ‘çaldılar’ var. Sizi Tanrı’a havale ediyorum. Sizi Tanrı ıslah etsin.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu, TV5 yayınında Yıldıray Oğur ile Medya Çözümleme programında açıklamalarda bulunmuş oldu. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Alibeyköy’deki Hacı Osman Torun Camii’nin açılışında söylediği, “Bu işi hırsızlara bırakmayacağız.” sözlerine tepki göstererek, “Burası bir caminin önü, solunda duran da bu ülkenin tüm yakarma alanlarının başlangıcında bulunan Diyanet İşleri Başkanı. Ben Diyanet İşleri Başkanı’nın yerinde olsam ordan döner içeri girerim. Kim hırsız kim? Ya sayın Diyanet İşleri Başkanı benim inancımı temsil ediyor. hem de Tanrı’ın evinin önünde ‘hırsızlar’ diyorlar. Kime diyorsunuz. Fena söz sahibine, kim söylüyorsa ona aittir. 250 sayfalık gerekçe, neresinde ‘çaldılar’ var. Sizi Tanrı’a havale ediyorum. Sizi Tanrı ıslah etsin.” dedi.

İmamoğlu’nun Konuşmasından Satır Başları Şu Şekilde:

Elbet Ramazan birazcık ruhunu değiştiriyor sahanın. Birazcık da yararlı oluyor. Ramazan ayına uygun olmayan diller de kullanıyor. Bizde dikkat etmeye çalışıyoruz. Fırsat buldukça sahalarda olamya çalışıyoruz.

Binali Bey ile canlı yayına çıkmaya hazırım. Eğer kendisi hazırsa danışmanları danışmanlarımla görüşebilir.

CNNTürk’te yaşananlar programı sunan üstünden tartışıldı fakat ben kuruma, kurumun samimiyetine bakarım.

Bazı medya müesseselerinin uzun senelerdir taşıdıkları adlar var. Özgürlük topluma mal olmuş bir kurum. O gazetenin adı lekelenmesin isterim.

Seçimden bu yana web sitesinde Ekrem İmamoğlu haberi yok. Ana akım medyada benimle ilgili asla haber yapılmıyor. Bu bir medya süreci değil. Açık ki başka bir şey var, başka bir süreç var. Ben geçiş süreci olarak değerlendiriyorum.

Beni öven bir tarzınız yok mesela beni sorgulayan bir tarzınız var, keşke hep bu şekilde olsa.

Burası hususi bir kurum. Burasının bir işvereni var. AA’nın da bir işvereni var 82 milyon insan.

250 sayfanın özetini arkadaşlarımdan aldım. Şu kısmı benim için oldukca mühim. Edebiyat dersinde iyi çalışmadığım vakit dersime, sayfalar dolusu yanıt yazardım. Bu her öğrencinin başına gelmiştir. Sadece çalıştığınızda tek bir sayfalık yanıt yazarsınız. İşin özünü orada verdiğiniz için tam puan alırsınız. YSK sonucu da benim gözümde bu şekildedir.

Gerekçeli karar milletin nezdinde sıfır hükmündedir. Elbetteki bazı karşıcılık şerhleri tenzih ediyorum.

“Hırsızlar” Sözlerine Cevap

(Erdoğan ve Yıldırım’ın ‘seçim yolsuzluğu ve hırsızlığı’ açıklamalarına ilişkin) Mümkünse ben yanıt verirken sayın cumhurbaşkanının burada durduğu an burada bir dursun. Burası bir caminin önü, solunda duran da bu ülkenin tüm yakarma alanlarının başlangıcında bulunan Diyanet İşleri Başkanı. Ben Diyanet İşleri Başkanı’nın yerinde olsam ordan döner içeri girerim. Kim hırsız kim? Bu ülkesin 82 milyonu, bu şehrin 16 milyonu demokrasi mağdurudur. Kim hırsız kim? Benim bildiğim hırsızlar tutuklanır, haklarında soruşturma başlatılır. Bu ülkenin ayrıştırarak iktidar olma periyodu bitmiştir. Kalplerinin etrafındfaki buz duvarşlarını biz eriteceğiz. Ya sayın Diyanet İşleri Başkanı benim inancımı temsil ediyor. hem de Tanrı’ın evinin önünde ‘hırsızlar’ diyorlar. Kime diyorsunuz. Fena söz sahibine, kim söylüyorsa ona aittir. 250 sayfalık gerekçe, neresinde ‘çaldılar’ var. Sizi Tanrı’a havale ediyorum. Sizi Tanrı ıslah etsin.

Abdullah Gül’ün Açıklaması

(Abdullah Gül’ün 367 açıklamasına dair) Her kurumun geçmişinde eksikleri hataları olma ihtimali yüksektir. Kurumumun geçmişini elbet bu ekranlarda mahkemesini kuracak değilim. Sadece kişisel görüşümü açıkça söyleyebilecek durumdayım. Bir seçimin yapılmaması adına elindeki tüm kuvvetleri kullanımı bugünün yumuşak bir hali. Karşınızdaki insanoğlunun bu toplumda eşit bir halde politika yapma fırsatını elinden alıyorsunuz. Kimi zaman yargı eliyle, kimi zaman ordu tarafınca yapılmış oldu. Sayın Gül’ün Cumhurbaşkanıyla ilgili açıklamasından sonrasında oldukca teşekkür ettim. Bunun daha üst perdeden söylenmesi lazım. O tür sıkıntıları yaşamış biri olarak, eski bir cumhurbaşkanı olarak bu tarz şeyleri söylüyor.

Bir genç insan seçilmiş, niye kabul edemiyorsunuz?

Ben Büyükşehir Belediye başkanlarını dolaşmak isterim. Bunlardan birisi Sayın Cumhurbaşkanı. Siyaseten bir yanlış var mı bunu bilmek isterim. Şundan dolayı açıklandığımda hepsine gideceğim.

Beylikdüzü’nde göreve geldiğimde bir tane toplumsal tesis vardı ben dokuza çıkardım, hiçbirinde içki içilmiyor. Yüzme havuzları yaptık bayanlar ve erkekler ayrı saatte kullanıyor.

17 gün sonrasında mazbatasını alabilmiş bir İBB başkanı olarak İBB’ye gittim. Aldığımız çiçeklik suç duyurusu ve net tespitler vardı. Şu talimatı verdik, oraya görevlendirilen insanoğlu belli, büyükşehirin mevcud teftiş ekibi vardı. Belediyenin kendi sistemi dahilinde kayıt altına alınması. Verilerin kaybolmaması adına bunun orada tespit edilmesi.

82 bine yakın insan deposu olan bir kurumun insan deposu hafızasını iyi çözümleme etmek lazım. Bunu yok sayan anlayışın başarı göstermiş olması imkanı yok.

Biz oradan ayrıldıktan sonrasında, hususi kalemde adamları bizlere çay kahve getirdiler diye sağa sola sürüldüler. Benim personelim değil ki onun mensubu.

İsraf İBB’nin damarlarına işlemiş. 80 milyon lira web sitesine harcanmış. Belediye şirketleri aile şirketlerine dönmüş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here