Instagram'da Stalk Yapanlara Kötü Haber!

Dünyanın en oldukça kullanılan sosyal medya platformları içinde yer edinen Instagram, stalk yapanlar için oldukça mühim bir hususi durumunu kaldırmaya hazırlanıyor.

Instagram, kullananların takip ettiklerini beğeni ve yorumları benzer biçimde aktivitelerini gösteren “Takip” sekmesini platformdan kaldırıyor. Sekme, yedi gün sonrasında itibaren kaldırılmaya başlanacak.

Firmanın ürün başkanı Vishal Shah’ın Buzzfeed ile yapmış olduğu röportajdan sonrasında Buzzfeed, yayınladığı haberde gelecek haftadan itibaren Takip sekmesinin kaldırılacağını belirtti.Instagram, mevzu hakkında hemen hemen resmi bir izahat yapmadı. Buzzfeed, bu sekmenin gelecek haftadan itibaren kaldırılmaya başlayacağını belirtmiş olsa da bazı kullanıcılar ağustosun başlangıcında bu sekmenin kaybolduğunu belirtti.

Sizin Instagram uygulamanızda da Takip sekmesi bir halde yok olduysa endişelenmenize gerek yok. Doğal bu durum, stalklayacağınız birileri yoksa geçerli.

Stalklamak Nedir?

Ilk olarak ‘stalk’ kelimesi günümüzde sosyal medya yardımıyla kişileri gizlice kovuşturmak anlamına gelen yeni oluşmuş bir kelimedir. Bu takip edeni meydana getiren kişilere ise ‘Stalker’ deniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here