iPhone 12 Pro İddiaları Kesinleşti! O Aksesuarları Olmadan Geliyor!

Pandemi sebebiyle telefonların müşterilere ulaşmasında yaşanacak sorunların ötesinde, cihazları üretmek için lüzumlu bileşenleri üretecek fabrikalarda dahi mesele yaşanıyor. Dolayısıyla iPhone 12’yi satmak değil, üretmek bile büyük bir probleme dönüşmüş durumda.

Apple üretim hatlarında yaşanmış olan sorunları çözmek için büyük çaba sarf etse de, yeni bir iPhoe’u görmemiz 2021’den ilkin mümkün olmayacak şeklinde.

Öte taraftan Apple’ın iPhone 12 için lüzumlu 5G sertifikasyonunu da Haziran ayında tamamladığı vurgulanıyor.

Pandemi sonrasında satışa çıkacak şeklinde görünen iPhone 12’lerin, planlanan 100 milyon üretimi yerine 80 milyona inmiş olduğu de hatırlatılıyor.

Sadece Apple için haberler gene de fena değil. Pandemi sebebiyle dijital dünyaya olan gerekseme büyürken şirket 2020’in ikinci yarısı için beklediği satıştan daha fazlasını sipariş almış durumda.
Sadece telefon üretimi mevzusunda tek mesele yaşayan üretici Apple değil. Öteki tüm majör üreticiler de büyük miktarlı üretimler için gereke yedek parçayı bulmakta zorlanıyorlar. Öyleki göründüğü gibi, 2020 yeni model telefonları görmekte zorlanacağımız bir yıl olarak kapanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here