İsmail Küçükkaya ve Eski Eşi Eda Demirci Hakkında Alınan Karar

Ünlü haber sunucusu İsmail Küçükkaya’nın eski eşi Eda Demirci’ye psikolojik ve fizyolojik şiddet uyguladığı öne sürülmüştü. Taraflar, birbirleri hakkında mahkemeden 2 aylık uzaklaştırma kararı çıkarttı.

Samsun’da yaşayan görsel sanatlar öğretmeni Eda Demirci, 2 senelik birliktelikleri süresince kendisine şiddet uyguladığını iddia etmiş olduğu eski eşi, ünlü haberci İsmail Küçükkaya hakkında İstanbul 1. Aile Mahkemesi’nden 2 aylık uzaklaştırma kararı çıkardı. Eda Demirci adına konuşan avukat Ahmet Çetinkaya, İsmail Küçükkaya ve vekillerinin basın organları ve sosyal medya vasıtasıyla aslı astarı olmayan ve meslek etiğine aykırı açıklamalar yaptığını belirterek “Taraflar arasında meydana gelen anlaşmalı boşanma protokolü gereği müvekkilimiz Eda Demirci’ye düğün takıları karşılığında meydana getirilen (550 bin TL) ödeme ön plana çıkarılarak deyim yerindeyse şiddete değer biçilmeye çalışılıyor” dedi.

Avukat Çetinkaya, Küçükkaya’nın, eski eşinin basına verdiği demeçlerin arkasından bazı yakınları ile iletişime geçtiğini belirterek şöyleki devam etti: “Sayın Küçükkaya, eski eşi Demirci’nin yakınlarına şiddet mağduriyetine ilişkin açıklamalarına devam etmemesi için telkinde bulunmuş, müvekkilimiz üstünde psikolojik baskı kurmaya çalışmıştır. Küçükkaya’yı tüm şiddet mağduru kadınlar nezdinde müvekkilimiz Eda Demirci’den özür dilemeye davet ediyoruz.”

İddiaları Reddetmişti

Ünlü haberci Küçükkaya eski eşine uyguladığı iddia edilen fizyolojik ve psikolojik şiddet iddialarını kesin bir üslupla yalanlamıştı. Mahkemenin almış olduğu ‘gizlilik’ sonucu sebebiyle bugüne dek bu mevzu hakkında detaylı bir izahat yapmadığını belirten Küçükkaya, “Bunlar aslı astarı olmayan iddialar. Ortada bir şiddet olmadığı için haliyle kanıt de yok. İddia sahibi iddiasını kanıtlama edebilirse verilecek her türlü cezaya razıyım. Bunlar şahsıma yönelik bir karalama” demişti. Küçükkaya da avukatı Kezban Hatemi vasıtasıyla eski eşi Eda Demirci için 4 gün ilkin İstanbul 1. Aile Mahkemesi’nden 2 aylık uzaklaştırma sonucu çıkartmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here