İstanbul Üniversitesi Yemekhane ile İlgili Aldığı Kararı İptal Etti!

İstanbul Üniversitesi’nde öğrencilerin indirimli olarak 3.5 liraya yiyebildiği öğün sayısının üçten bire düşürülmesi üstüne süregelen eylemlerin arkasından Rektörlükten önemli bir izahat yapılmış oldu.

İstanbul Üniversitesi’nde öğrenci eylemlerine yol açan yiyecek kriziyle ilgili Rektörlük’ten bir izahat yapılmış oldu. Açıklamada yemekhane ile ilgili kararın iptal edilerek, öğrencilerin sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeğinin öncesinden olduğu şeklinde aynen devam etmesine karar vermiş olduğu açıklandı.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’nün açıklaması şöyleki:

“İstanbul Üniversitesi uzun bir süredir öğrencilerine sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği imkanı sunan azca sayıdaki üniversitelerden birisidir. Öğrencilerimizin sağlıklı beslenmeleri için bu imkanı sunmaktan da devamlı büyük memnuniyet duymuştur.

2020 yılı başlangıcında bütçe kısıtlılığı sebebiyle asla arzu etmediğimiz halde yemekhane ilgili yeni bir düzenleme yapma ihtiyacı hasıl olmuştur. Sadece yalnız bütçe yetersizliğinden kaynaklı yeni düzenleme üzülerek ifade etmek isteriz ki, {hiç de} tasvip etmediğimiz bir noktaya gelmiştir.

Gelişimleri yakından takip eden, öğrencilerimizin dilekçelerini değerlendiren ve taleplerini dinleyen Rektörlüğümüz, yemekhane ile ilgili alınan sonucu iptal ederek; öğrencilerimizin sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin öncesinden olduğu şeklinde aynen devam etmesi sonucu almıştır.

Rektörlüğümüz öğrencilerimizin yoğun talebi üstüne bütçe harcama planını tekrardan gözden geçirmiş, öteki hizmet alanlarından kısarak yiyecek hizmetinin aynı şekilde devamını elde etmiştir. Önceliğimiz devamlı öğrencilerimizdir; Onların güven içinde, sağlıklı ve rahat şekilde eğitimlerine devam etmeleri için elimizden gelenin en iyisini hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Sevgili öğrencilerimize sıhhatli, başarı göstermiş ve mutlu bir eğitim yaşamı diliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here