Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile tüm valiliklerde bugün saat 09.00’da ilkin il idare kurulları, arkasından pandemi kurulları toplandı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Twitter hesabından “İl İdare Kurulu toplantısındayız. #Koronavirüs salgınıyla mücadele için İstanbul’da yapılması ihtiyaç duyulan emekleri değerlendiriyoruz.” mesajını paylaştı.

İçişleri Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat ile bugün saat 09.00 İtibariyle tüm illerde, koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla, il yönetim kurulları ve pandemi kurullarının toplanacağı açıklandı.

Açıklamada, il yönetim kurullarında, koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne dek alınan tedbirlere vatandaşlara en üst seviyede riayet etmeleri ve vatandaşların mecburi haller haricinde evlerinden çıkmamalarına sağlanmasına yönelik mevzular görüşüleceği açıklandı.

Pandemi kurulu toplantısında ise, başta 30 büyükşehir başta olmak suretiyle sosyal yalıtım ile iller bazında sosyal mesafeyi en üst seviyeye taşıyacak her türlü ilave önlem karara bağlanarak valilerce zaman kaybetmeksizin uygulanmaya alınacağı ifade edildi.

Öte taraftan, Valilerce, illerin hususi durumları göz önünde bulundurularak, il pandemi kurulu tarafınca alınacak ilave tedbirler lüzumlu koordinasyonun sağlanması için başta İçişleri Bakanlığı olmak suretiyle ilgili bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşları ile ivedilikle paylaşılacağı ve söz mevzusu toplantıların ilerleyen günlerde tekrarlanacağı bildirildi.

Vali Yerlikaya Paylaştı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

İl İdare Kurulu toplantısındayız. #Koronavirüs salgınıyla mücadele için İstanbul’da yapılması ihtiyaç duyulan emekleri değerlendiriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here