Japon Bilim Adamlarından Covid-19 Tedavisiyle İlgili Flaş İddia

Japonya’da bilim adamları, düşük seviyede ozon konsantrasyonunun yeni tip koronavirüs (Covid-19) partiküllerini etkisiz hale getirdiğini, bu tedavinin hastanelerin dezenfeksiyonunda kullanılabileceğini savundu.

Ulusal medyadaki haberlere gore, katıldıkları online konferansta Fujita Sağlık Üniversitesi araştırmacıları, ozon gazının insan sağlığı için zararsız kabul edilen milyonda 0,1 ya da 0,05 seviyesindeki kulanımının virüsü yok edebileceğini kanıtladıklarını ileri sürdü.

Yüzde 90 Düzeyde Düşürdü

Buna gore, araştırmacılar Covid-19 numunesinin yer almış olduğu sızdırmaz bir odada ozon jeneratörü kullanılarak gerçekleştirdikleri deneyde, 10 saat süresince düşük düzey ozon konsantrasyonu uygulayarak virüsün nüfuzunu yüzde 90 düzeyde düşürdü.

Potansiyel Bir Yöntem

Araştırmacılardan Murata Takayuki, hastanelerin koronavirüsten temizlenmesenide düşük konsantrasyonlu ozon tedavisinin potansiyel bir yöntem sağlayacağını belirtti.

Yüksek Nemli Şartlarda Etkili Bulunduğunu Tespit Ettik

Takayuki, “Devamlı ve düşük seviyede ozon konsantrasyon tedavisiyle, virüs bulaşımı insanların bulunmuş olduğu lokasyonlarda bile düşürülebilir. Bilhassa yüksek nemli şartlarda etkili bulunduğunu tespit ettik.” dedi.

Ozon Jeneratörleri Kuruldu

Bu kapsamda, üniversitenin Aiçi eyaletindeki hastanesinde hasta odalarına ve bekleme noktalarına enfeksiyon seviyesini düşürmesi için ozon jeneratörleri kuruldu.

Birçok hastalık mikrobunu etkisizleştirebilen ozonun milyonda 1 ila milyonda seviyesindeki konsantrasyonunun, Covid-19’a karşı etkili olmasına karşın insan sağlığına potansiyel ziyanı daha ilkin ortaya çıkmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here