Kan Donduran Bir İddia Daha: Corona Virüsü Olan 1370 Kişiden Ümit Kesildi

Çin’de Corona virüsü bulaşan hasta sayısı hızla artıyor. Yaşamını kaybeden 170’den fazla kişiden sonrasında, ülkenin Pekin, Şangay ve Guanzo şehirlerinde durumu yoğun bakım servislerinde tehlikeli sonuç seviyede olan ve hayatından umut kesilen 1370 kişinin bulunmuş olduğu öğrenildi.

Çin resmi kaynakları iyileşen 124 kişinin hikayelerine ekranlarda yer vererek halkına moral aşılamaya çalışıyor. Sadece büyük şehirlerde sokağa çıkanların sayısı azaldı, bazı bölgelerde besin eksikliği baş göstermeye başladı.

Corana İçin Meydana getirilen Hastanede Kavga

Çin’in Wuhan kentinde Pazar günü başlayan 1300 ila 1500 yatak kapasiteli ikinci hastanenin hızla tamamlanıp 5 Şubat’ta açılması planlanırken, inşaat alanındaki işçiler içinde kavga çıktı. O anlamış olur başka bir şahıs tarafınca kameraya kaydedildi.

THY’nin 5 Şubat’tan itibaren seferlerini yolcu bulunmadığı sebebi öne sürülerek minimum seviyeye indireceği Çin’den Türkiye 2020 senesinde 2.5 milyon kişinin, gezgin olarak ülkemize gelmesi planlanıyordu.

Mevcut turist gelişi devam ederken, haftalar itibariyle rezervasyon iptalleri ile bu rakamı 5 de bir seviyesine düşmesi umut ediliyor.

Çin’den Tahliyeler Sürüyor

Avustralya 600 vatandaşını Çin’den tahliye etme sonucu aldı. Çin’den Avustralyalıları alacak olan uçaklar, bu kişileri Cristmist adalarında bir süre karantinada tutup Avustralya’ya sokacak. Türkiye’den sonrasında Fransa, İngiltere, Almanya’da kendi vatandaşlarını Çin’den tahliye edecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here