Kılıçdaroğlu, Sivil Toplum Kuruluşlarının Varlık Göstermelerinin Sağlanması Talimatı Verdi!

Kılıçdaroğlu’ndan partisinin il başkanlarına yönerge: Sivil topluma yer açın! Partisinin il başkanları ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, parti olarak öne çıkmak yerine sivil cemiyet kurumlarının varlık göstermelerinin sağlanması talimatı verdi.

CHP’nin, Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde basına kapalı olarak gerçekleştirdiği CHP İl Başkanları Toplantısı kapsamında il başkanlarının konuşmalarını dinleyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun mühim açıklamalar yapmış olduğu ve talimatlar verdiği öğrenildi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun il başkanlarına, “Daha ilkin hep kendi mahallemizde çalışıyorduk. Bilhassa illeriniz ve ilçelerinizde CHP’ye oy çıkmayan sandıklara gitmenizi isterim. Sıfır oy çıkan sandıklara gidin. Oralarda oyumuzu artırmaya çalışın” söylediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun il ve ilçe başkanlarından “CHP’ye sıfır oy çıkan sandıklardan partiye üye yapılmasını ve kaç kişinin üye yapıldığıyla ilgili verilerin de tertipli olarak genel merkezle paylaşılmasını istediği” de kaydedildi. Kılıçdaroğlu’nun bilhassa yoksul ailelere yardım yapılması mevzusunda il başkanlarına direkt yönerge verdiği öğrenildi. İl ve ilçe başkanlarından bölgelerindeki yoksul aileleri belirlemelerini ve yardım edilmesini isteyen Kılıçdaroğlu’nun “Ben bu biçim aileleri ara sıra gazetelerde okuyorum ve buluyorum. Gönül ister ki il başkanları bunu araştırsın. Fakat il başkanlarının haberi yok” söylediği bildirildi.

Kılıçdaroğlu’nun il başkanlarına çevre eylemlerinde bundan sonrasında milletvekili, il başkanı dahil olmak suretiyle hiçbir CHP’linin öne çıkmayacağını belirterek “Her şeyde biz öne çıkıyoruz, sivil cemiyet kuruluşları varlık gösteremiyor. Onlar çıksın, biz onlara destek verelim. Otobüs verelim, eleman gönderelim. Izahat yapılacaksa onu da sivil cemiyet kuruluşunun başkanı yapsın. Kaz Dağları’nda mücadeleyi sivil cemiyet örgütleri meydana getirecek, biz destek vereceğiz. Mesela, bazı barolar ‘Adli yıl açılışına katılmayacağız’ dediler. Kalkıp ben izahat yapsaydım, ‘CHP istemiyor diye katılmadılar’ olurdu. Hiçbir izahat yapmadık. Bizim görevimiz her şeye balıklama atlamak değil. Yetkin kuruluşları desteklemek” değerlendirmesini yapmış olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here