Kım Jong-un için Bomba Korona İddiası

Kuzey Kore’yle ilgili haberler meydana getiren Osaka merkezli Asia-Press sitesinin yöneticisi Jiro Ishimaru ,öldüğü söylenen Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile ilgili, “Öldüğünü sanmıyorum. Bu şekilde olsaydı, oldukça belirgin işaretler olurdu. Kendisi ya da çevresindeki insanoğlu koronavirüse yakalandı ve kendisini korumaya aldı” ifadelerini kullandı.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un’dan hemen hemen haber alınamazken, uluslararası kamuoyundan ardı ardına iddialar gelmeye devam ediyor. Kuzey Kore’yle ilgili haberler meydana getiren Osaka merkezli Asia-Press sitesinin yöneticisi Jiro Ishimaru, Kim’in yada çevresindekilerden birinin koronavirüse yakalandığını, bu yüzden kendini korumaya aldığını iddia etti.

“Kendisini Korumaya Aldı”

Yakın bir süre ilkin Çin sınırında Kuzey Korelilerle konuştuğunu söyleyen Ishimaru, Guardian’a “Öldüğünü sanmıyorum. Bu şekilde olsaydı, oldukça belirgin işaretler olurdu. Bir senaryoya bakılırsa ya kendisi ya da çevresindeki insanoğlu koronavirüse yakalandı ve kendisini korumaya aldı” dedi.

“Herkesi Kandırıyor Olabilir”

Ishimaru’ya bakılırsa bir başka kuram de şu: “Kuzey Kore lideri treninin uydulardan izlendiğini biliyor. Treni Wonsan’a göndererek tatile çıkmış olduğu izlenimini vermek istemiş olabilir. Kendisini başka bir yerde soyutlama etmiş olması olası. Şimdi her insanın gözü Wonsan’da. Kısaca herkesi kandırıyor olabilir.”

Öldüğü Söyleniyor

Kuzey Kore liderinin 15 Nisan’da Kuzey Kore’nin kurucusu olan büyükbabası Kim Il-sung’un doğum günü kutlamalarına ilk kez katılmaması ve 11 Nisan’dan bu yana halkın önüne çıkmaması spekülasyonlara yol açmış, Kim’in kalp ameliyatı geçirdiği hatta öldüğü söylentileri çıkmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here