Solda: Minibüs şoförü, Ortada: Koop. Başkanı Murat Erdoğan

Giysisi kirli diye minibüste yere oturtulan çocuk için sevindirici haber! Türkiye Diyanet Vakfı Mersin Şubesi, Erdemli ilçesinde bir yolcu minibüsüne binen ve giysileri kirli olduğu öne sürülen nedeni ile koltuğa oturtulmayan çocuğa, eğitim yaşamı süresince burs verecek.

Türkiye Diyanet Vakfı Mersin Şube Başkanı ve İl Müftüsü Şaban Kondi, Erdemli ilçesinde binmiş olduğu bir yolcu minibüsünde giysileri kirli olduğundan koltuktan kaldırılan, yerde otururken uyuya kalan ve görüntüleri toplumsal medyada paylaşılan 12 yaşındaki Suriyeli Muhammet Hevevi’yi, Erdemli’deki evinde ziyaret etti. Burada aileyle görüşen Kondi, sıkıntılarını dinledi.

Kondi, ziyaretin arkasından yapmış olduğu açıklamada, Türkiye Diyanet Vakfı olarak devamlı mazlum ve mağdur insanlara kucak açtıklarını, onların dertleriyle dertlendiklerini belirterek, “Ailenin evlatlarının bir senelik eğitim harcaması Türkiye Diyanet Vakfı Mersin Şubesi tarafınca karşılanacak. Ailenin öteki gereksinimlerine da destek olunacak. Ek olarak, eğitimi süresince gene vakfımız Muhammet Hevevi’ye burs verecek.” diye konuştu.

Mersin’de din, ırk, dil ve bölge ayırımı gözetmeden her insanın bir arada rahatlık içinde yaşadığını aktaran Kondi, aileye destek olduklarını dile getirdi.

Baba Subhi Hevevi de Türk milletinin devamlı kendilerine yardım ettiğini, ailesiyle Türkiye’de itimat içinde yaşadıklarını aktararak 3 çocuğunun da eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasından dolayı oldukca memnun olduklarını kaydetti.

Erdemli 51 No’lu Kargıcak Yolcu Taşıma Kooperatifine bağlı bir minibüse binen giysileri kirli bir çocuğun koltuğu oturduktan sonrasında bulunmuş olduğu yerden kaldırıldığına dair görüntüler toplumsal medyada paylaşılmış, bunun üstüne birleşke tarafınca başlatılan incelemede tedbiren şoföre 6 ay uzaklaştırma cezası verilmişti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here