Dropshipping, bir çevrimiçi mağazanın ürünleri tüketicilere sattığı bir e-ticaret yöntemidir, ancak mal, perakendeci tarafından ele alınmadan veya saklanmadan doğrudan toptancıdan nihai tüketiciye taşınır. Bir dropshipping üretici, distribütör veya başka bir tedarikçi olabilir. Dropshipping, mağaza sahiplerinin distribütörleri ile yakından çalışmasını, sorunsuz bir tedarik zinciri sağlamasını ve sahne arkasındaki iş akışlarının müşteriden uzak tutulmasını gerektiren basit bir iş modelidir.

Perakendeci ve distribütör arasındaki bu ortaklık, dropshipping’i diğer iş modellerinden farklı kılan şeydir. Ürünlerinizi önceden satın almanız veya depolamak için bir yere ödeme yapmanız gerekmez. Kendiniz bir şey üretmek zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken tek şey, iyi satan bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve yerine getirme sürecinizin sorunsuz çalıştığından emin olmaktır. Eihracat kapılarını da açan dropshipping  aslında sınırlarınızı zorlayan bir çalışma biçimidir. Ancak oturduğunuz yerden  sadece araştırma ile kolaylıkla e-ihracat işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz. İyi ve disiplinli bir çalışma başarıyı da beraberinde getirir.

Dropshipping Nasıl Çalışır?

Online satış yapmanın en uygun yolu Knawat’dan geçer.

Dropshipping, daha sonra doğrudan tedarikçi tarafından yerine getirilen çevrimiçi mağazanızdan ürün satmayı içerir. Envantere paketleme, nakliye veya bakım yapmaya gerek yok – sadece basit, kapalı satışlar yaparak para kazanacaksınız. Knawat.com.tr dropshipping’i her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Dropshipping için adım 1

Müşteri siparişlerini çevrimiçi mağazanıza yerleştirin.

Müşteriniz normal olarak alışveriş yapar ve öğeleri mağazanızdaki sepetlerine yerleştirir. Ödeme her zamanki gibi işlenir.

  1. adım

Mağazanız siparişi üçüncü taraf bir tedarikçiye iletir,

Müşterinin sipariş bilgileri, yerine getirilmesi için tedarikçinize aktarılır. Öğenin toptan satış fiyatını ödersiniz ve biçimlendirmenizi ve kârınızı korursunuz.

  1. adım

Tedarikçi siparişi müşteriye gönderir.

Siparişler, ambalaj fişinde ve faturada kendi mağazanızın adı, adresi ve logosu ile gönderilir – müşteri asla bir dropshipper olduğunuzu bilmez.

  1. adım

Mağazanız müşteriye siparişlerinin gönderildiğini bildirir.

Müşteri, siparişlerinin yolda olduğunu bildirmek için çevrimiçi mağazanızdan bir e-posta alır. Bildirim, tedarikçinizden değil sizden gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here