Korku Filmi Gibi Görüntü! Gökyüzünden Gözleri Kanayan ve Çığlık Atan Kuşlar Yağdı!

Avustralyalılar dehşeti yaşadı. Gökyüzünden gözleri ve gagaları kanayarak kuşlar düştü. Görgü tanıklarının ‘korku filmi gibiydi’ söylediği vakada, feryat atarak düşen 60 kuşun bilgili olarak zehirlendiği belirtiliyor.

Avustralya’da Adelaide civarlarındaki One Tree Hill’deki bir okul yakınlarına gökyüzünden feryat atan, gözleri ve gagaları kanayan ortalama 60 kuş yere düştü. Vakaya müdahale etmesi için çağrılan kurtarma ekipleri buldukları 60 hayvanın 58’inin vaka yerinde öldüğünü deklare etti. Casper’s Kuş Kurtarma’nın Kurucusu Sarah King, kuşları çarşamba günü bulduklarını söylemiş oldu. King, “Ekibimden birisi beni aradı. Bunların aslen yalnız üçü ölüydü.

Avustralya’da gözleri ve gagaları kanayarak ve feryat atarak gökyüzünden düşen kuşların bilgili şekilde zehirlendiğine inanılıyor.

Koruma Altındalar

Gerisi yalnız yerde feryat atıyordu. Artık uçamıyorlardı, gagalarından kan geliyordu… Gördüklerimiz korku filmini aratmıyordu” dedi. Kurum, kuşların bilgili zehirlendiğine inanıyor. Öteki corella türleri Avustralya’da ziraat ürünlerine zararı olan kuşlar olarak görülüyor. Mahalli konsey bunlarla öldürücü olmayan metotlarla savaşmayı öneriyor. Bir çok yerli tür olan uzun gagalı corellalardan oluşan kuşlar koruma altındaki türlerden.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here