Koronavirüsün 4 Yeni Belirtisi Tespit Edildi

Koronavirüsün belirtilerinde şimdiye dek tespit edilmemiş 4 yeni semptom belirlendi. Halsizlik, ishal, tıkanıklık ya da burun akıntısı ve son olarak mide bulantısı yada kusma Covid-19’un yeni semptomları arasına girdi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) 10 milyon insanı etkileyen bir pandemiye dönüştü. Hastalığın aşısı bulunmadığı benzer biçimde araştırmacılar halen Covid-19’u tanıma sürecinde. Son olarak CDC koronavirüse dair dört yeni belirtiyi resmi olarak duyurdu. Böylece CDC’nin listesindeki semptom sayısı 11’e terfi etti.

ABD Birleşik Devletleri’nde etkinlik gösteren, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) kurumu Covid-19’a dair yeni açıklamalar yapmış oldu. CDC, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin dört yeni semptomu listeledi.

Yeni Semptomlar Eklendi

Covid-19 salgını ilk ortaya çıktığında ateş, kuru öksürük ve nefes darlığı temel belirtiler arasındaydı. Aralık 2019’dan beri ortalama 10 milyon insan Covid-19’a yakalandı. Araştırmacıların eline daha çok veri geçtikçe Covid-19 semptomlarına yenileri eklendi.

Belirti Sayısı 11’e Terfi Etti

CDC son olarak resmi Covid-19 semptomları listesini güncelledi. Kurumun listesine dört yeni belirti girerken, toplam semptom sayısı 11 oldu.

Halsizlik, ishal, tıkanıklık ya da burun akıntısı ve son olarak mide bulantısı yada kusma Covid-19’un yeni semptomları içinde girdi.

En yaygın 11 belirti şu şekilde: Ateş, öksürük, nefes darlığı, halsizlik, kas ya da gövde ağrısı, baş ağrısı, tat ve koku kaybı, boğaz ağrısı, tıkanıklık yada burun akıntısı, mide bulantısı yada kusma, ishal.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here