Koronaya Yakalanan Doktor Vatandaşlara Çektiği Videoyla Uyarıda Bulundu!

Manisa Soma Devlet Hastanesi’nde, corona tedavisi gören Dahiliye Uzmanı Dr. Canan Sabay, sosyal medyada paylaşmış olduğu video ile vatandaşları uyararak, “Asla maskesiz, sipersiz çalışmadım, fazlaca korundum fakat gene de olmadı. Zor durumda kalmadıkça lütfen kalabalık ortamlara girmeyin, teması azaltın. Bu işin esprisi yok” ifadelerini kullandı.

Manisa Soma Devlet Hastanesi’nde 3 yıl ilkin ayrılarak kendisine hususi muayenehane açan Dahiliye Uzmanı Dr. Canan Sabay, 14 Kasım tarihinde yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıktı.

Manisa Soma Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları servisinde tedavi altına alınan Dahiliye Uzmanı Dr. Canan Sabay, hasta odasından sosyal medya hesabından paylaşmış olduğu video ve mesajla herkesi alınan tedbirlere uyma ve mecburi olmadıkça sokağa çıkmama mevzusunda uyardı.

“Bu İşin Esprisi Yok”

Hasta odasından çekmiş olduğu videoya yapmış olduğu yorumda hastanede kendisiyle beraber 3 hekim ve 1 aile hekiminin de tedavi gördüğünü ifade eden Dahiliye Uzmanı Dr. Canan Sabay, “Başta meslektaşlarım Dr. Volkan Kurtoğlu ve Dr. Özlem Demir olmak suretiyle hastanemiz sağlık çalışanlarının nasıl canla başla savaşım ettiğini gözlerimle görüyorum. Onları yormamak için kalabalık ortamlardan kafelerden hastanelerden pazardan çarsıdan uzak durun. N’olur. Onlar da hastalanırsa emin olun bakacak kimsemiz olmayacak… Şu an yalnız Soma Devlet Hastanesi’nde 3 hekim 1 aile hekimi bir acil servis hekimi tedavi görüyoruz. Lütfen kendinizi koruyun. Bu işin esprisi yok!!!!” ifadelerini kullandı.

“Maskesiz Sipersiz Çalışmadım”

Paylaşmış olduğu videoda kuvvetli nefes alış verişini yaptığı görülen Dahile Uzmanı Dr. Canan Sabay, kendisinin kurallara dikkat ederek çalıştığını ve gene de coronanın kendisine bulaştığına dikkat çekti.

Dahile Uzmanı Dr. Canan Sabay yapmış olduğu paylaşımda, “Bir sürü bildiri alıyorum. Bir sürü telefon… Kesik nefesim haricinde iyiyim. Asla maskesiz, sipersiz çalışmadım, fazlaca korundum fakat gene de olmadı. Zor durumda kalmadıkça lütfen kalabalık ortamlara girmeyin, teması azaltın. İhtiyaçlarınızı internetten alın. Sokağa çıkmayın, hepinizi fazlaca seviyorum.” ifadelere yer verdi.

Öte taraftan Sabay’ın hastanede tedavisine başlandığı gün, aynı hastalıktan babaannesini kaybetmiş olduğu ve şuanda sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here