Marvel Hayranlarını Şaşırtacak Haber! ‘Örümcek Adam’ Marvel Sinematik Evreninden Ayrılıyor!

Son yıllarda Sony ile Marvel’ın ortaklığıyla çekilen Örümcek Adam’ın haklarındaki anlaşmazlıktan dolayı iki şirket içinde kriz yaşanıyor. Bu durum Örümcek Adam’ın gelecek filmlerinde sorun yaşanmasına ve Marvel’a veda etmesine niçin olacak.

Geçtiğimiz yıllarda Sony Pictures ve Marvel Studios, Örümcek Adamkarakterinin haklarını paylaşmak için bir antak kalma yaptılar. Hepimiz filmin tamamen Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olacağını yorumlarken kısa sürede anlaşmada kriz yaşandı.

Sony ile Disney arasındaki ihtilaf, Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige’in Örümcek Adam filmlerinin yapımcılığını üstlenmesini elde eden kazançlı ortaklığa devam edecek yeni şartlara ulaşılamamasıyla sonuçlandı.

Sony Pictures’ın çalışmalarını yürüttüğü, sıradaki iki Örümcek Adam filmimizde, önde gelen yaratıcı yapımcı olarak Kevin Feige yer almayacak. Yönetmen Jon Watts ve yıldız Tom Holland gelecek filmler için kadroda kalmaya devam edecekler. Sadece aylardır devam eden anlaşmazlığın bu talihsiz sonucu değişmediği sürece Marvel Studios Örümcek Adam filmlerinden elini çekmiş olacak.

Ihtilaf, Disney’in gelecekteki Örümcek Adam filmlerinde, ileride 50/50 ortaklıkla sonuçlanabilecek olan ortak finansman hissesi almak istemesinden kaynaklandı.

Sony, Marvel Studios’un brüt kazancın %5’ine yakın bir oranı almış olduğu antak kalma şartlarını devam ettirmeyi teklif etti sadece Disney reddetti.

Sony Pictures, karakteri Kevin Feige’in yardımı olmadan, kendi başına yönlendirebileceğini düşünüyor. Bunun, karakterin artık öteki Marvel Sinematik Evreni filmlerinde görünmeyeceği anlamına gelip gelmediği hemen hemen belli değil. Feige artık kahramanın yaratıcı tarafını yönlendirmiyorsa, Sony’nin kahraman için haiz olabileceği tüm planları MCU ile uzlaştırmak zor olacaktır.

Gelişmeler sonrası filmin fanatikleri Sony’i boykot etmekle tehdit ederek, geçmişten ders almadığını belirttiler. “Örümcek Adam filmlerinin Venom ve Morbius’la kurulmaya çalışılan ayrı bir evrende olması, Marvel’da kazanılmış olduğu başarının yanından bile geçmeyecektir” görüşü toplumsal medyada büyük destek topluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here