Matrix 4 geliyor, Neo Dönüyor!

Bir döneme damgasını vuran bilim kurgu filmi Matrix hayranlarını heyecanlandıran haber. Serinin dördüncü filmi çekiliyor.

Matrix 4’te başrollerde gene Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss olacak.Keanu Reeves “Neo”, Carrie-Anne Moss da “Trinity” karakterlerini canlandıracak.

Warner Bros ve Village Roadshow Pictures ortaklığında çekilecek olan filmin yönetmeni ve senaryo yazarı, orijinal üçlemenin yönetmenlerinden Lana Wachowski olacak. Matrix 4’ün direkt bir “devam filmi” olup olmadığı ise açıklanmadı. Warner Bros bir tek filmin “Matrix dünyasında geçeceğini” duyurmakla yetindi.

Matrix 4’ün ne süre çekileceği ve gösterime gireceği ise hemen hemen bilinmiyor.

“Bir yaşanmış olan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik” terimi çevresinde şekillenen Matrix serisinin ilk filmi 20 yıl ilkin çekilmişti. Matrix serisinin üçüncüsü olan “The Matrix Revolutions”, 2003 senesinde dünyada aynı saatte gösterime giren ilk film olmuştu.

3 film dünyada toplam 1 milyar 600 milyon dolar gişe kazancı elde etmişti. “Matrix Revolutions” filminin sonunda insanla makine arasındaki harp kırılgan bir çözümle son bulmuştu.

ABD’de bu ay filmin hususi gösterimlerle tekrardan gösterime girmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here