İkizler Memo – Can 15. Bölümde, Bekçi Hamdi’nin Melek’in çevresinde dolaşmasından rahatsız olan Memo, mahalledeki dostlarıyla beraber ona şantaj yapıyor ve vaka karakolda sonlanıyor!

İkizler Memo – Can son bölümde, Memo gene rahat durmuyor ve mahalle dostlarıyla beraber bir plan yapıyor. Bu kere hedefine Bekçi Hamdi’yi alan Memo, onu annesinden uzak durması mevzusunda uyarıyor ve kendince cezasını kesiyor. Memo, vazife saatinde Hamdi’nin uyurken videosunu çekiyor ve onu tehdit ediyor. Bu şantaj karşılığında ise tüm dostlarıyla bilikte ödevlerini yapmasını istiyor. Bu durum karşısında çaresiz kalan Hamdi, gecesini gündüzüne ekleyip evlatların ödevlerini halletmeye başlıyor sadece buna daha çok dayanamıyor. Karakola gidip istifasını sunan Hamdi, Memo’nun yaptıklarını konu alıyor ve vaka aniden çözülmeye başlıyor.

Memo ve Can daha bebekken birbirlerinden ayrılmış ikiz kardeşlerdir. Memo öz olmayan anası, anneannesi ve dayısıyla yaşamaktadır. Memo’nunki yoksul bir hayattır. Ailenin maddi olanakları kısıtlı olmasına karşın, birbirlerine büyük bir sevgiyle bağlanmışlardır. Minik yaşına aldırmadan sokaklarda kağıt toplar.

Diğer yanda varlıklı bir aileye haiz olan Can ise büyük bir malikanede yaşamaktadır. Can, babası ve dedesiyle mutludur mutlu olmasına fakat büyük bir yalnızlık içindedir. Zira çevresinde ne kadar fazlaca onunla ilgilenen eğitmen, dadı, hizmetli olsa da Can katı kurallar, disiplin içinde kısacası çocukluğunu yaşamadan yaşamını sürdürmektedir. Bigün yazgı ağlarını örer ve Memo ile Can yer değiştirirler. İlerleyen zamanlarda sırlar teker teker çözülmeye başlayacaktır. Sonrasında ise hikayemiz kimi vakit duygusal, kimi vakit gülünç bir halde akıp gidecektir.

Yapım :    Erler Film 
Yapımcı : Türker İnanoğlu  
Senaryo : Ahmet Yurdakul 
Öykü-Tretman : Hasret Atasoy
Bölüm Hikayeleri : Azime Aktaş
Yönetmen : Erol Özlevi  
Görüntü Yönetmeni : Mustafa Özlüdağ 
Sanat Yönetmeni : Mustafa Mert Aldemir  
Müzik : Murat Evgin  
Kostüm : Arzu Şahin

Oyuncular: Dere Erdoğan (Melek), Özgürcan Çevik (Çilingir Osman), Buyruk Berke Zincidi (Can-Memo), Tuğba Çınar (Yaren), Reyhan Sadıkoğlu (Istek), Burak Hakkı (Onur), Nihan Okutucu (Sibel), Mazlum Kiper (Mümtaz), Buket Dereoğlu (Matmazel), Feyha Çelik (Nursine Nine), Yaren Ada Can (Çiğdem), Rüzgar Diricanlı (Musti), Ergin Torun (Selami), İlke Korkmaz (Bedir), Sinem Ergin (Aşçı), Sulh Taşkın (Uşak Altan), Cengiz Seyyah (Suat), Emre Yılmaz(Fuat) ve Atilla Saral (Mahmut)

Bu içerik, ilk olarak https://www.youtube.com/watch?v=5_nYct-PDYs linkinde yayına alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here