Arka Sokaklar 516. Bölümde Mesut, koruma görevinde Firaz’ın baskınına uğruyor!

Internasyonal düzeyde terörist faaliyetlerin içinde bulunan Firaz, fidye amacı ile Canan’ın kızı Ceren’i kaçırmayı planlamıştır. İstihbaratçı Ekrem, bu vakası örgütün içindeki köstebeğinden öğrendikten sonrasında durumu Mesut’a iletmiştir. Mesut da, masum iki kişinin -özellikle de Canan’ın kızı Ceren’in- hayatlarını korumak için hususi göreve adım atar. Firaz, ardındaki istihbaratçı Ekrem’i aradan kaldırmak için ona pusu kurar. Ekrem, Firaz ve teşkilat elemanlarıyla çatışsa da yaralanmaktan kurtulamaz. Öldüğünü düşünen Firaz oradan uzaklaşır. Ekrem ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılır. Hüsnü, Ekrem’in durumunu Mesut’a söyler. Mesut, konakta büyük bir tedbir alır. Firaz ve adamları uzun namlulu silahlarla konağı taramaya adım atar. Mesut, Canan ve Ceren bu yaylım ateşin ortasında bırakılırlar…

YOUTUBE SAYFASI İÇİN TIKLA: http://bit.ly/2sro8D9

GENEL HİKAYE

Yüzyıllara meydan okuyan, esrarengiz, dev gibi bir kent ; İstanbul. Ve bu şehrin her sokağını, hepimiz için daha güzel, daha ‘yaşanır’ bir yer yapmak uğruna her türlü kötülüğe ve sıkıntıya meydan okuyan yürekli polislerimiz…

İstanbul Polis Teşkilatı Asayiş Şube’de vazife icra eden ‘sivil’ bir ekip, minibüsleriyle bu metropolün sokaklarını arşınlamakta ve karşılarına çıkan her türlü kanunsuzlukla savaşmaktadırlar. Polislerimiz, görevleri esnasında, değişik ve çeşitli insan hikayeleriyle devamlı karşılaşmaktadır. Ara sıra gülümseten, bazen da iç burkan bu hikayelere; meslek yıllarının tecrübesi ve ‘babalığıyla’ yaklaşan, ekibin öteki genç üyelerine de yol gösteren Rıza Baba olur. Rıza Baba; ekibe, hem mesleğe hem de hayata dair pek oldukca şeyi öğretecek, unutulanları hatırlatacaktır.

Kısacası, polislerimizin ve ailelerinin hayatları ile İstanbul sokaklarının serüveni iç içe geçecek, kahramanlarımız; sevinçte, kederde, aşkta ve yalnızlıkta devamlı birbirlerinin yanında olacaklar. İçlerinden biri tökezlediğinde hep beraber ona destek olup ayağa kaldıracaklar.

Yapımcı : Erler Film / Türker İnanoğlu

Yönetmen: Orhan Oğuz

Genel Koordinatör: Yılmaz Ekmekçi

Senaryo Danışmanı: Ahmet Yurdakul

Senaryo: Ozan Yurdakul, Sinan Yurdakul

Oyuncular: Zafer Ergin (Rıza Baba), Şevket Çoruh (Mesut), Özgür Ozan (Hüsnü), Oya Okar (Selin), Alp Korkmaz (Ali), Ozan Çobanoğlu (Hakan), Hasret Çınar (Aylin), Nazlı Tosunoğlu (Nazike), İpek Yaylacıoğlu Usta (Pınar), Hülya Kalebayır Çelik (Ayla), Merve Oflaz (Bahar), Can Başak (Arif Müdür), Boğaç Aksoy (Volkan), Başak Atıcı (Hande), Kerimhan Duman (Tunç), Manolya Aşık (Şule), Yüsra Geyik (Zeliha), Onur Bay (Tekin), Furkan Göksel (Metin), Tunç Oğuz (Arda), Beste Seyhan Şamcı (Eda), Melisa Şalgam (Asiye), Efe Günay (Haydarberk), Kaan Uslu (Efe), Ada Baykan (Zeyno Bebek)

Bu içerik, ilk olarak https://www.youtube.com/watch?v=N3k-qCbtyYQ linkinde yayına alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here