Meteoroloji'den Bugün İçin Uyarı!

Geride bıraktığımız hafta İstanbul ve yurt genelinde şiddetli sağanak yağışların etkili olmasının peşinden, Meteoroloji tekrardan uyarıda bulunmuş oldu. Son radar bilgilerine göre, Ankara’nın batı ilçelerinde güçlü sağanak yağış etkili olacak. Kurumun web sitesinde, yağışlar sebebiyle oluşabilecek sel baskınlarına karşı vatandaşların önlemli olması mevzusunda uyarıda bulunulmuş oldu. İşte, 21 Ağustos Çarşamba il il hava durumu tahminleri.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere gore,ülkemizin şimal ve iç kesimlerinin parçalı ve oldukca bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığında ise mühim bir değişim olmayacağı öngörülüyor. Peki, yarın nerelere yağmur yağacak? İşte, Meteoroloji’nin verilerine gore hava durumu raporu.

Bugün (çarşamba) günü etkili olması beklenen yağışların, öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Çorum ve Amasya çevrelerinde mahalli olarak güçlü ve yer yer oldukca güçlü olması tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mühim bir değişim olmayacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here