Meteoroloji'den Birçok İlde Kar Yağışı Bekleniyor! İstanbul'a Kar Ne Zaman Yağacak?

Yeni haftada Türkiye’nin bazı bölgeleri için kar yağışı uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İstanbul’da yaşayan vatandaşların uzun süredir beklediği haberi verdi. 5 günlük hava durumu raporunu gösteren Meteoroloji, İstanbul’a kar ne süre yağacak sorusunun yanıtını araştıranlar için kesin zamanı duyurdu. MGM’nin yapmış olduğu son hava durumu değerlendirmelerine gore kuzeybatı kesimlerden başlayarak şimal ve iç kesimlerde de hava sıcaklığı düşecek. İşte, İstanbul’da beklenen kar yağışı için verilen o tarih…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün duyurusuna gore, Türkiye’nin birçok ilinde olduğu şeklinde İstanbul’da da bu hafta kar planlanıyor. 5 günlük hava durumu değerlendirmesine gore 6 Şubat Perşembe günü İstanbul’da hava sıcaklığı en düşük 2 aşama olacak. Peki, İstanbul’da kar yağışı ne süre başlamış olacak?

Meteoroloji İstanbul İçin Tarih Verdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye gore, Türkiye’nin iç ve batı bölgelerinde mevsim normalleri üstünde, doğu bölgelerinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıları, Çarşamba gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

Verilerek gore, İstanbul’da Çarşamba günü kuzeyden esen rüzgarla hava soğurken, gece saatlerinde karla karışık yağış planlanıyor. Perşembe sabahından itibaren de kar yağışının tesirini arttıracağı tahmin ediliyor. Kar yağışının hafta sonu da sürmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here