Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı! 12 Temmuz Hava Durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca yurt geneline ilişkin hava durumu tahmin raporları son dakika olarak paylaşıldı. Geçtiğimiz iki gün süresince İstanbul’da tesirini gösteren yağışlar neticesinde gündelik hayatta çeşitli aksamalar olurken, Temmuz ortasındaki yaz yağmuru şaşırtmıştı. İstanbul’un peşinden Ankara’da da görülen yağışlar, yavaş yavaş Doğu bölgelerine doğru kaymaya başladı. Bugüne ilişkin beklediği ısı değerlerini duyuran Meteoroloji, birçok il için güçlü yağış ve rüzgar uyarısında bulunmuş oldu.Meydana gelmesi olası ani sel, su baskını ve yıldırım tehlikesine karşı da vatandaşların önlemli olmasını isteyen MGM, saatlik İstanbul hava durumu bilgisini verdi. Peki, İstanbul’da bugün yağış görülecek mi? Haberimizin detaylarından 12 Temmuz 2019 Cuma günü için Meteoroloji’nin son dakika hava durumu tahminlerine ulaşabilir, tüm illerin ısı değerlerini görüntüleyebilirsiniz.

Meteoroloji’den Türkiye geneline ilişkin son dakika hava durumu ile sağanak yağış ikazları peş peşe geliyor. Geçtiğimiz iki gün süresince İstanbul ve Ankara başta olmak suretiyle Batı bölgelerindeki metropoller tesirini hissettiren yağışlar, yavaş yavaş Doğu illerine doğru kayıyor. Yağmurlu geçen iki günün peşinden ise, işe ya da çeşitli bölgelere gidecek olan bireyler herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için ‘Bugün hava iyi mi olacak?’ sorusunun yanıtını araştırıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugüne ilişkin beklediği hava durumu tahmin raporlarını duyururken, kuzeydoğu kesimlerde sıcaklıkların 2 ila 4 aşama azalacağını; sadece öteki yerlerde mühim bir değişim olamayacağını belirtti.

Bugün Hava İyi mi Olacak? İstanbul’da Yağış Görülecek Mi?

Haberimizin detaylarından 12 Temmuz 2019 Cuma gününe ilişkin Meteoroloji’nin son dakika hava durumu tahminlerine ulaşabilir, İstanbul başta olmak suretiyle merak ettiğiniz ısı değerlerini görüntüleyebilirsiniz.

Meteorolojik Görünüm

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere gore; Karadeniz, Doğu Anadolu’nun şimal ve batısı, Doğu Akdeniz ile Sakarya ve Sivas çevrelerinin mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.

Hava Sıcaklığı: Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 aşama azalacağı, öteki yerlerde mühim bir değişim olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar: Çoğu zaman batı ve güneybatı, şimal kesimlerde şimal ve kuzeybatı yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güçlü ve ara sıra kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Uyarılar

Güçlü Yağış Uyarısı: Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım v.b.) dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Güçlü Rüzgar Uyarısı: Rüzgarın; Doğu Karadeniz’de şimal ve kuzeybatı, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda cenup ve güneybatı yönlerden güçlü ve ara sıra kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması v.b.) dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here