Meteoroloji’den Şiddetli Sağanak Yağış Uyarısı!

Meteoroloji’den alınan son bilgilere göre hava sıcaklığı yurdun iç ve doğu kesimlerinde 2-4 aşama azalacak. Bugün yurt genelinde şiddetli sağanak yağış beklenirken Samsun, Ordu ve Giresun’da metrekareye 100 kilogram yağış düşebileceği uyarısında bulunulmuş oldu. İstanbul’da ise bugün de gök gürültülü sağanak beklendiği öğrenildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Samsun, Ordu ve Giresun’da Yağışa Dikkat

Yağışların; Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz kıyıları, Amasya ve Tokat çevreleri ile Tekirdağ’ın doğu, Balıkesir’in kuzey ilçelerinde yer yer güçlü (21-50 kilogram/m²),Samsun’un doğu ilçeleri ile Ordu ve Giresun çevrelerinde oldukca güçlü ve yer yer şiddetli (51-100 kilogram/m²) olması planlanıyor.

Sıcaklık 2-4 Aşama Azalıyor

Hava sıcaklığının ise iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 aşama azalacağı, öteki yerlerde mühim bir değişim olmayacağı tahmin ediliyor. Meydana getirilen son tahminlere göre illerimizdeki sıcaklıklar ve hava durumu ise şu şekilde olacak:

ANKARA: 23, Parçalı ve oldukca bulutlu, sabah saatlerinde kuzey ve doğusu, öğle saatlerinde il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

İSTANBUL: 26, Parçalı ve oldukca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.

İZMİR: 31, Parçalı bulutlu.

KOCAELİ: 28, Parçalı ve oldukca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.

DENİZLİ: 31, Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

MUĞLA: 32, Parçalı bulutlu.

ADANA: 30, Parçalı ve oldukca bulutlu, kuzey ilçelerinde mahalli olarak güçlü olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ANTALYA: 28, Parçalı bulutlu.

HATAY: 25, Parçalı ve oldukca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ESKİŞEHİR: 24, Parçalı ve oldukca bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

KONYA: 26, Parçalı ve oldukca bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

BOLU: 22, Parçalı ve oldukca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

KASTAMONU: 21, Parçalı ve oldukca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ORDU: 24, Fazlaca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; oldukca güçlü ve yer yer şiddetli olması planlanıyor.

SAMSUN: 24, Fazlaca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerinde oldukca güçlü ve yer yer şiddetli olması planlanıyor.

TRABZON: 24, Fazlaca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.

ERZURUM: 22, Parçalı ve oldukca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

KARS: 21, Parçalı ve oldukca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

MALATYA: 28, Parçalı ve oldukca bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

VAN: 26, Parçalı bulutlu.

DİYARBAKIR: 32, Parçalı bulutlu.

GAZİANTEP: 28, Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ŞANLIURFA: 34, Parçalı bulutlu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here