Milli Eğitim Bakanlığı'dan Çocuklar için Yeni Uygulama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) uzaktan eğitim sürecinde evde eğitimlerini sürdüren evlatların merak duygusunu canlı tutmak için “Merak Gıdıklayan Sorular” serisini başlattı.

Bakanlık, koronavirüs önlemleri kapsamında evde uzaktan eğitim alan çocuklar için yeni bir hizmeti devreye soktu.

MEB, bu zamanda evlatların merakını canlı tutmak için çaba sarf eden velilere destek olmak, evlatların öğrenme isteğini çoğaltmak, öğrenmeyi daha keyifli hale getirmek, öğrenme serüvenlerine katkı sunmak için TRT EBA TV kanallarına yeni içerikler hazırladı.

Bu kapsamda çocuklar tarafınca Bakanlığın “tanitim@meb.gov.tr” adresine gönderilen, günlük hayata, bilime ve doğa vakalarına yönelik sorular MEB tarafınca yanıtlandı.

Kapsamlı alan araştırmasının arkasından bilimsel ya da teknik cevapların evlatların diline ve öğrenme düzeyine uygun yanıtlanarak hazırlanan videolar,  “Merak Gıdıklayan Sorular” serisi adıyla TRT EBA TV’de solunum aralarında yayımlanmaya başladı.

Sorulara uygun seslendirmelerle oluşturulan görseller ile kullanılan müzikler Bakanlığın uzman ve öğretmenleri tarafınca hazırlandı.

Bu kapsamda, “Navigasyon uygulamaları iyi mi çalışır?”, “Balıkların kulakları var mıdır?”, “Yıldızlar iyi mi kayar?”, “Ahtapotların kaç kolu vardır?” şeklinde yüzlerce soruya cevap verildi.

MEB uzmanlarının, bilim, sanat, spor ve yaşam alanlarında değişik içerikler geliştirmeye devam edeceği öğrenildi.

Milli Eğtim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabı üstünden “Evlatlarımızın merak etmiş olduğu bunun şeklinde yüzlerce soruyu ve cevaplarını TRT EBA TV kanallarında veriyoruz. Çocuklarınızın merak ettikleri soruları tanitim@meb.gov.tr adresine iletin, çocuklarımız için cevaplarını TRT EBA TV kanallarında verelim” çağrısında bulunmuştu.

Çocuklar, merak etmiş olduğu sorularını “tanitim@meb.gov.tr” adresine iletebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here