Milli Piyanyo Talihlisine Kötü Haber!

Bir yurttaş, 70 milyon liralık büyük ikramiyenin vurmuş olduğu biletinin çalışılmış olduğu iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunmuş oldu. CHP’li Tanal, ifade tutanağını Twitter hesabından paylaştı. Bu durumda iddialar araştırılıp sonuçlanıncaya kadar büyük ödül talihlisi ödülünü alamayacak.

Milli Piyango İdaresi (MPİ) yılbaşı hususi çekilişinin üstünden 7 ay geçmesine karşın büyük ikramiyenin isabet etmiş olduğu biletin sahibi bulunmazken, 70 milyon TL’lik büyük ikramiye adliyelik oldu. CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, “Son dakika gelişmesi” olarak Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımda, Bir vatandaşın, 70 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet etmiş olduğu biletinin çalışılmış olduğu iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunduğunu aktardı.

İfade tutanağını da paylaşan Tanal, Başsavcılığın ikramiyenin ödenip ödenmediğini Ulusal Piyango İdaresi’ne sorduğunu, kurumun “Ödenmedi” yanıtını verdiğini deklare etti. Söz mevzusu iddia soruşturulup karara bağlanıncaya kadar büyük ödül verilmeyecek.

Talihli Ortaya Çıkmadı

Ulusal Piyango İdaresi’nin 2019 yılbaşı hususi çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanan talihli sonunda ortaya çıktığını yazılı bir izahat yaparak duyurmuştu. Sadece talihli hemen hemen ortaya çıkmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here