Trabzon Arsin ilçesi Yeniköy Mahallesi’nde ebeveyninden kalan evde yaşayan Gülsen Paslı, önceki gün torununu doktora götürmek için ilçe merkezine gitti. Geri dönüğünde ise 2 evladı ve torunuyla beraber yaşamış olduğu tek kattan oluşan evin yıkıldığını görmüş oldu. Tüm eşyaları yıkıntı altında kalan Paslı, evinin miras anlaşmazlığı yaşamış olduğu kardeşleri tarafınca yıkıldığını öne sürerek, kabahat duyurusunda bulunmuş oldu. Jandarma ekipleri yaptıkları incelemede evin iş makinesiyle yıkıldığını belirledi. Görgü tanıklarının ifadesine başvuran jandarma, soruşturma başlattı.

KAYMAKAMLIK SAHİP ÇIKTI

Arsin Kaymakamlığı da ailenin dramına duyarsız kalmadı. Kaymakamlık, aileyi, Toplumsal Yardım ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile ilçe merkezinde bir eve yerleştirdi. Arsin Kaymakamlığı’ndan meydana getirilen açıklamada, evin kardeşler içinde yaşanmış olan miras anlaşmazlığı sebebiyle yıkıldığının tespit edilmiş olduğu belirtilerek, şöyleki denildi:

“Ev, kardeşlere babalarından kalma olup, miras yöntemiyle paylaştırılmamıştır. Kardeşler arasındaki anlaşmazlıktan dolayı ev boş olduğu bir günde, kardeşler tarafınca yıkılmıştır. Arsin Kaymakamlığı Toplumsal Yardım ve Dayanışma Vakfı tarafınca aile, yardım yapılarak ilçe merkezinde bir eve yerleştirilmiş ve mağduriyetleri giderilmiştir. Kaymakamlığımızca lüzumlu her türlü yardım yapılmakta olup mağduriyetleri giderilmektedir”.   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here