Müjdat Gezen: Siyasi Mizah Beni Çok Yordu, Bir Espri Yapıyorsun, Ertesi Gün Şafak Sökmeden Evine Polisler Geliyor!

Usta tiyatrocu ve oyuncu Müjdat Gezen, son verdiği röportajda “Bir komiklik yapıyorsun şafak sökmeden evine polisler geliyor” diyerek sitem etti.

60’ıncı sanat yılını kutlamaya hazırlanan tiyatrocu ve oyuncu Müjdat Gezen, ülkede mizahın değiştiğinden bahsederek samimi açıklamalarda bulunmuş oldu.

“Bu Dünyadan Gözü Açık Gitmem”

Sözcü’ye konuşan Müjdat Gezen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda perdesini açacağı Yılmaz Özdil’in kitabından oyunlaştırdığı Mustafa Kemal ile hayranlarıyla bulaşacak. Sanat hayatından ve gündemdeki konulardan bahseden Gezen, ’60 senedir sanat dünyasında insanları mutlu etmeye çalıştın sen mutlu oldu mu?’ sorusuna “Yaşadığım tüm zorluklara karşın 60 yıl bana mutluluk verdi, bu dünyadan gözü açık gitmem. 60 yıl içinde kimseyi üzmeyen iyi bir insan olmaya çalıştım. Hayatımı iyi insan olmak için harcadım. Benim beynim fena olan her şeyi siler, geriye kalan hep iyilikler ve sevgi olur. Esasen Türkiye’yi üç şey kurtaracak, sevgi, sevgi ve sevgi. Ben sevmeyi seviyorum. Olumsuzluklar sona erse, kim bilir mutluluklar kendiliğinden çoğalacak. Askerlerimiz başka topraklarda şehit olurken iyi mi mutlu olabiliriz. Ek olarak, adı olan fakat kendi olmayan demokrasinin hali de yürekler acısı.” dedi.

“Komiklik Yapıyorsun, Evine Polisler Geliyor”

Yaşananların mizahına yansıdığından bahseden Müjdat Gezen sözlerine şu şekilde devam etti: “Siyasal mizahın en etkili olanları bu tür sıkıntıları olan ülkelerden çıkıyor. Düşünmek, yazmak ve konuşmak kabahat olmasa her şey aniden düzelecek. Bu siyasal gülmece dedikleri de insanoğlunun üstünde kötü halde stres yapıyor. Izleyiciler de buruk değil, tatlı tatlı gülmek istiyorlar. İtiraf ediyorum, siyasal gülmece beni oldukca yordu. Şu sebeple siyasal gülmece dert getiriyor, üzüntü getiriyor. Bir komiklik yapıyorsun ertesi gün şafak sökmeden evine polisler geliyor.”

“İmamoğlu’nu Oldukça Severim”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan hakkında konuşan Müjdat Gezen, “Ekrem İmamoğlu’nu oldukca severim. Ne hakaret ediyor, ne sövgü ediyor, ne de kimseyi aşağılayıp yargılıyor. Ben de kimseyi yargılamam. Şu sebeple o denli oldukca yargılanıyorum ki, yargılayacak halim kalmıyor. Eminönü alt geçidini su bastı, yandaş basın İmamoğlu’nu hedef alarak ‘Nerdesin başkan?’ diye manşet attı. Adam göreve yeni geldi. Son 17 senedir o alt geçidi daima su basıyor fakat İmamoğlu’ndan hesap soranlar bu mevzuyu bir kez bile manşete taşımadı. Aslolan o gazetecilere sormak lazım, ‘Siz neredeydiniz muhteremler?'” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here