Murat Yıldırım Batan Geminin Başrolünde!

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında ekranlarda boy gösteren oyuncu ve sunucu Murat Yıldırım, Mısır’da devasa bir prodüksiyonla çekilecek Mako filmimizde başrol oynayacak. Yıldırım, 464 kişiye gömüt olan Salem Express gemisinin gerçek öyküsünü özetleyen filmimizde kendi adıyla rol alacak.

Murat Yıldırım, Mısır yapımı Mako filminin başrolünü üstlenecek. Meşhur oyuncu, gerçek bir vakadan beyazperdeye aktarılan filmin yönetmeni Mohamed Hesham El-Rashidy ve yapımcısıyla, geçtiğimiz günlerde bir araya geldi ve sözleşmeye imza attı.

1991’de batan Salem Express gemisinin öyküsünü özetleyen filmimizde Yıldırım’ın yanı sıra; Mısırlı Menna Fadali, Sarah Elshamy ve Nahed Elsebai ile Suriyeli erkek oyuncu Kosai Khauli rol alacak.

Mısır’da ve Ortadoğu devletlerinde gösterilecek filmimizde, Yıldırım kendi adıyla oynayacak.

Filmin Hikayesi Gerçekte Yaşandı

Cidde Limanı’ndan Mısır’daki Safaga Limanı’na giden Salem Express gemisi, 1991 senesinde Kızıldeniz’de battı. Gemide çoğunlukla hac görevinden dönen yolcular ve Mısırlı işçiler bulunuyordu.

Şiddetli rüzgar ve sağanak yağış sebebiyle kayalara çarpan vapur, 20 dakika içinde battı. Gemide bulunan toplam 464 şahıs yaşamını yitirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here