Müzisyen Seyhan Karabay Yaşamını Yitirdi!

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Bitez mahallesinde yaşayan ve Beyaz Kelebekler ile Apaşlar başta olmak suretiyle birçok grubun kuruluşunda mühim rol oynayan müzisyen Seyhan Karabay tedavi görmüş olduğu İzmir’de yaşamını yitirdi.

Muğla’nın Bodrum ilçesine ortalama 25 yıl ilkin yerleşen ve 1970’li yıllarda Türk pop müziğinin meşhur gruplarından Beyaz Kelebekler’in bateristi olan Seyhan Karabay, 74 yaşlarında yaşamını yitirdi.

Safra kesesi ve sarılık hastalığı sebebiyle üç haftadır İzmir’de tedavi altında olan ve Bodrum’da kaptanlık yapmakta olan Karabay 1968-1970 yılları aralığında Cem Karaca ile birlikte Apaşlar grubunda gitar çaldı. 1970’te ise gene Cem Karaca ile Kardaşlar grubunu kurdu.

70’li yıllarda beyazperde filmlerinde de oynayan Karabay, Seyyal Taner ve Sedat Avcı ile de 25. Saat grubunu kurdu. İzmir’de sarılık ve safra kesesi rahatsızlığıyla vefat eden Karabay‘ın cenazesinin defnedilmek suretiyle Bodrum’a getirileceği öğrenildi.

Seyyal Taner Izahat Yapmış oldu

Yüzlerce kez Karabay ile beraber sahne alan Seyyal Taner yapmış olduğu açıklamada “Müzik yolculuğumuzda uzun seneler sahne paylaştığımız Bodrum sevdalısı kıymetli sevgili arkadaşımız Seyhan Karabay’ı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Başımız sağolsun mekanı aden olsun” dedi.

Karabay’ın cenazesinin Bitez Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here