Saçak Döner&Kokoreç adlı firmamız hizmetlerine ilk olarak Samsun’da başlamıştır. Samsunluların yakından tanıdığı kokoreç ve döner gibi lezzetlerimiz artık İstanbullular için de vazgeçilmez olmaya adaydır. İstanbul en iyi kokoreç ile ilgili tüm sorulara bundan böyle Saçak Döner&Kokoreç yanıt olacaktır.

Kokoreç Neden Kuzu Bağırsağından Yapılır?

Kokorecin kuzunun ince bağırsağından yapılıyor olmasının nedeni bu bağırsağın dış zarının dananınkine göre daha ince olmasıdır. Kokoreç ayrıca insan bağırsağına düzenleyici etki de yapar. Kuzuların doğma mevsimi ilkbahardır. İnsan metabolizması da bahar aylarında bir takım değişiklikler gösterir. Bağırsakların düzenlenmesine yarayan kokorecin kuzunun ince bağırsağından yapılması metabolizmayla uyum sağlaması için tercih edilir.

Neden Kuzu Kokoreç?

Yani başka bir deyişle kuzuların gelişimiyle insan metabolizmasının mevsimsel değişimleri aynı döneme denk gelir. Kuzu bağırsağının olumlu etkilerinin görülebilmesi için kokoreç tüketiminin önemine dikkat çekilir. Sakatatların sağlığa faydalarından da söz edilir. Kokorecin faydaları ancak doğru hazırlanmış ve kurallara uygun olarak sunulan kokoreçle ortaya çıkabilir.

Saçak Döner&Kokoreç olarak müşterilerimize 15 yıldan beri Samsun’da verdiğimiz bu taahhüt artık İstanbul için de devam edecektir. İstanbul’un en iyi kokoreççisi olarak yakında herkes tarafından bilinecek olan Saçak Döner & Kokoreç lezzetleriyle tanışmak için siz de geç kalmayın. Ustalarımızın maharetli ellerinden çıkan dönerimiz ve kokorecimizin yanı sıra diğer ürünlerimizin tadına bakmanızı da tavsiye ederiz.

Kokoreç Yapımı Zor mudur?

Kokorecin yapımının zor olup olmadığı Samsun kokoreç sipariş ve İstanbul kokoreç sipariş veren müşterilerimiz tarafından sıklıkla merak edilir. Kokoreç yapımı ve hazırlanması zor olan yiyeceklerdendir. Gerekli özen gösterilmediği takdirde istenen lezzet elde edilemez. Kuzunun ince bağırsağından yapılan kokorecin yapımından önce bir ön hazırlık gerekir. İnce bağırsak temizlenir ve haşlanır.

Hijyen açısından önemli olan bu işlem Saçak Döner&Kokoreç tarafından özenle gerçekleştirilir. Kokoreç temizlik açısından güven duyularak yenilmesi gereken bir yiyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here