Nilüfer'den Bir Üzücü Haber Daha... Akciğerinde Mantar Enfeksiyonu Gelişti

Meme kanserini atlattıktan sonrasında domuz gribi tedavisi gören Nilüfer’den üzücü bir haber daha geldi. Meydana getirilen tetkiklerde sanatçının akciğerinde mantar enfeksiyonu geliştiği tespit edildi.

DAHA önce meme kanseriyle savaşan ve hastalığı yenmeyi başaran Nilüfer, geçtiğimiz ocak ayında da domuz gribi teşhisiyle hastaneye yatırılmıştı. Ondan sonra meydana getirilen incelem ve testlerde sanatçıya akciğerde üreyen ‘Aspergillus’ (mantar enfeksiyonu) teşhisi konuldu. Aspergillus’a domuz gribi hastalığının, sanatçının alerjik bir yapısı olmasının ve buna yönelik kullandığı ilaçların yol açmış olduğu düşünülüyor.

Yaz Başında İyileşmiş Olacağım

Akciğerdeki mantar enfeksiyonları tamamen yok olabilen, sadece uzun tedavi gerektiren bir hastalık. Bundan dolayı Nilüfer, tüm zamanını evinde dinlenerek geçiriyor ve tedavisine de evinde devam ediyor. Sevenlerinin merakını gidermek için bir izahat meydana getiren sanatçı, şöyleki dedi: “Rahatsızlığım süresince bana moral veren, sevgilerini ve güzel dileklerini yollayan dostlarıma, sevenlerime ve takipçilerime fazlaca teşekkür ederim. Bu destek benim için fazlaca kıymetli. Ümit ederim yaz başlangıcında gene yeni tekrardan iyileşmiş olarak karşınızda olacağım.”

Nilüfer, daha önce rahatsızlığı sebebiyle 25 Nisan’a ertelediği Bostancı Gösteri Merkezi konserini son tabip kontrollerinin peşinden iptal etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here