Oğluyla Birlikte Denize Giren Baba Boğuldu!

Samsun’da oğluyla beraber denize giren bir şahıs boğuldu. Boğulan şahsın kardeşi ve eşi içinde yaşanmış olan tartışmayı ise polis ekipleri güçlükle denetim altına aldı.

Vaka, Tekkeköy ilçesi Kirazlık mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Uğur Özbay (39), oğlu Emirhan (14) ve eşi Sebahat Özbay ile beraber serinlemek için denize gitti. Baba-oğul denize girdikten bir süre sonrasında ise dalgalar içinde çırpınmaya başladı. Emirhan kendi imkanları ile kıyıya çıkarken, baba Uğur Özbay ise dalgalar içinde kayboldu. Ailenin suç duyurusu üstüne vaka yerine Samsun Güvenlik Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliğinde görevli kurbağa adamlar, sahil güvenlik ekipleri, cankurtaran, 112 Acil Servis ve polis ekipleri sevk edildi. Denize giren ekiplerin ortalama 45 dakika devam eden arama emekleri sonucu Uğur Özbay bulunarak, baygın bir halde denizden çıkarıldı. Sıhhat ekiplerince hususi bir hastaneye kaldırılan Özbay, hastanede meydana getirilen müdahalelere karşın kurtarılamadı. Şahsın cenazesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Akrabalar Içinde Taşlı Kavga

Ambulansla hastaneye götürülen Uğur Özbay’ın kardeşi ve eşi Sebahat Özbay içinde ise kavga çıktı. Kavga esnasında hanım yere düştü. Polis ekiplerinin ayırdığı Özbay’ın kardeşi ve eşi ondan sonra ayrı ayrı hastaneye geçti. Hastanede Uğur Özbay’ın ölüm haberini alan akrabalar içinde gene kavga çıktı. Taşlarla birbirine hücum eden iki grup içinde bir süre devam eden kavga, güvenlik görevlileri ve polis ekiplerinin araya girmesiyle denetim altına alındı.

Vaka anını özetleyen Emirhan Özbay, “Dalgalar babamla beni derin bölgelere götürdü. Ben kendimi kıyıya attım fakat babamı göremedim” dedi.

Vakayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here