Okullar Ne Zaman Açılacak?

Milyonlarca talebe bir ay ilkin yaz tatiline başladı. Ne kadar dinlence yapacaklarını merak eden öğrenciler, okullar ne vakit açılacak? sorusuna yanıt arıyor. Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) takvimine gore 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlamış olacak.

Yaz tatili keyfini devam eden milyonlarca talebe okulların ne vakit açılacağını araştırıyor. Ne kadar süre daha dinlence yapacaklarını merak edenler haberimizden “Okullar ne vakit açılacak?” ve “Yaz tatili ne vakit bitecek?” sorularının cevaplarına ulaşabilir.

Okullar Ne Süre Açılacak?

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlamış olacak. Okul öncesi, ilköğretim birinci derslik, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci derslik öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlamış olacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu derslik öğrencileri ile pansiyonda duracak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, bilimsel nitelikli ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

Okullarda Solunum Süresi Uzadı

Meydana getirilen değişiklikte, “Bir ders saati süresi 40 dakikadır. Okul yönetimince teneffüsler için düzgüsel eğitim meydana getirilen okullarda minimum 15 dakika, ikili eğitim meydana getirilen okullarda ise minimum 10 dakika süre ayrılır” ifadeleri yer aldı. Ek olarak okula başlama yaşı da 66 aydan 69 aya çıkarıldı. 66, 67 ve 68 aylık evlatların da velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilköğretim birinci sınıfa kaydedilebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here