Yüzleşme 5 Mart Salı akşamı gösterilen ilk bölümünde Ömer ve Masal Fikret’in atölyesinde kısa bir süre de olsa geçmişe seyahat yapar. Fikret’in parfüm kokularıyla dolan atölyesinde çocukluğunu hatırlayan ikili anılara dalar.

Ömer, Fikret’in isteği üstüne Masal’la konuşmaya gider. Fikret’in, Masal’ı kaybolan kızı Gonca bulunduğunu söylediğini ve onu yeniden görmek istediğini Masal’a anlatır. Ömer’,n ricasını kabul eden Masal, bu isteğini kabul eder sadece bir şartı vardır. Fikret’in arazilerinin vekaletinin Ömer’de bulunduğunu bilerek teklifi yeniden gözden geçirmesini rica eder. Masal’ın gelişini hoş karşılamayan Songül, Fikret’in uyuduğunu söyleyip Ömer ve Masal’ı içer kabul etmez. Masal’ı Fikret’in atölyesine çağrı eden Ömer, adeta geçmişin toz raflarını silerek Masal’la duygusal konuşmalar içine girer.

“Öykü, çiçek yetiştiriciliği ve esans üreticiliği ile meşhur Kalender nahiyesinde geçiyor. Masal ismindeki esrarengiz kadının kasabaya gelişi ile 15 senedir gizlenen büyük sırlar açığa çıkacak ve kasabada artık hiçbir şey eskisi benzer biçimde olmayacak.”

Yapım: T Company

Yapımcı: Bülent Turgut

Yönetmenler: Ömer Faruk Sorak, Burak Arlıel

Senaryo: Altuğ Minik

Proje & Konsept: Bülent Turgut, Büşra Tanrıverdi, Altuğ Minik

Genel Koordinatör: Umut Özer

Sanat Yönetmeni: Deniz Göktürk Kobanbay

Kostüm Tasarım: Gökyüzü Gücer

Müzik: Kıvanç Sarıkuş ve Ajlan Akyüz

Oyuncular: Uğur Yücel (Fikret), Hande Doğandemir (Masal), Engin Öztürk (Ömer), Yiğit Kirazcı (Levent), Zeynep Eronat (Songül), Yeşim Ceren Bozoğlu (Zümrüt), Şerif Sezer (Bibi), Mesut Akusta (Battal), Macit Koper (Halil), Durul Bazan (Yako), Gülsim Ali (Ayşegül), Darda Yasir Yenal (Yüzbaşı Gökhan), Gözde Çığacı (Seda), Müfit Kayacan (Selim), Yeşim Gül (Seher)

Bu içerik, ilk olarak https://www.youtube.com/watch?v=PFQdPTh7OwU linkinde yayına alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here