Vaka saat 24:00 sıralarında Aydın ASTİM’de meydana geldi. Edinilen bilgiye bakılırsa; 23:40 sıralarında Aydın Otogarı’ndan Efeler ASTİM güzergahına kent içinde yolcu taşıyan N.K. yönetimindeki kent içi otobüsü Orta Mahalle’den almış olduğu bir yolcu ASTİM içinde hemen hemen bilinmeyen bir nedenle şoförle tartıştı. Polis tarafınca kimliği belirlenen ve çeşitli suçlardan oldukça sayıda sabıkası olduğu belirtilen kişi {güvenlik kamerası} kayıtlarına ilkin direksiyon başındaki sürücü N.K.’yı darp etmek istedi. Bunun üstüne sürücü otobüsü durdurarak kendisini darp etmek isteyen şahsı araçtan indirmek istedi. Otobüs içinde bir süre devam eden boğuşma sonunda yolcu yanında taşımış olduğu bıçakla şoförü 3’ü ayağından 1’i de göğsünden olmak suretiyle 4 yerinden bıçakladıktan sonrasında otobüsten hızla uzaklaştı.

Vakada yaralanan otobüs şoförü N.K. çevredeki vatandaşlardan yardım istedi. Bu sırada vakası gören iki kişiden biri yaralanan şoförün kullandığı otobüs ile N.K.’yı hastaneye kaldırırken öteki yurttaş da ilk müdahalede bulunmuş oldu. Yolda 112 Acil Servis ambulansı tarafınca karşılanan otobüsün şoförü Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Şoförün durumun iyi olduğu bildirildi.

Vakadan sonrasında bölgeye gelen polis ekipleri, kimliğini belirledikleri ve vakadan sonrasında kaçan şahsı yakalamak için emek harcama başlattı. Vakayla ilgili tahkikatın sürdürüldüğü bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here