Rahmi Turan: "Söylediği İsmi Unutacağıma Söz Verdim"

Sözcü yazarı Rahmi Turan, bugünkü yazısında münakaşa yaratan ‘Külliye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen CHP’li isim’ iddiasının ‘Yüzde yüz doğru bulunduğunu’ iddia etti ve haber kaynağının endişeye kapıldığını belirterek “Ben de ona, söylediği adı unutacağıma dair söz verdim” ifadelerine yer verdi.

‘Beştepe’ye Giden CHP’li Kim?’ Tartışmasında Muharrem İnce De Konuştu

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, ‘Müthiş haber’ başlıklı dün meydana gelen yazısında Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) bir ismin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Külliye’de bir görüşme gerçekleştirdiğini iddia etmişti.Öne sürdüğü iddianın münakaşa yaratması üstüne bugünkü yazısında da aynı mevzuya değinen Turan, iddiasına kaynaklık eden kaynağının “Yüzde yüz doğru” ifadeleriyle kendisine güvence verdiğini söylemiş oldu.

Turan ek olarak, “Haber kaynağım kopan gürültü üstüne dün ‘Ortalığın bu kadar hararetleneceğini düşünmemiştim. Şimdi kim bilir işimden gücümden olacağım’ diye endişeye tutuldu. Ben de ona, söylediği adı unutacağıma dair söz verdim” ifadelerine yer verdi.

Turan’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“Dün meydana gelen ‘Müthiş haber’ başlıklı yazım büyük gürültü koparttı.

Soran sorana:

‘9 Kasım akşamı Külliye’de (Saray’da) AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen CHP’li kim?’

‘Haber doğru mu?’ diye soranlar da var.

Saray’a yakın haber kaynağıma bir kez daha sormuş oldum:

‘Yanılmış olmayasın?’

Kati bir ifade ile:

‘Yüzde yüz doğru!’ diye güvence verdi.

Peki Kim O Şahıs?

Haber kaynağım kopan gürültü üstüne dün ‘Ortalığın bu kadar hararetleneceğini düşünmemiştim. Şimdi kim bilir işimden gücümden olacağım!’ diye endişeye tutuldu. Ben de ona, söylediği adı unutacağıma dair söz verdim.

Saray’ı kim ziyaret ettiyse çağdaş cesaret gösterip kendisi açıklamalı.

Ya da AKP Genel Başkanı Erdoğan’a sorulmalı.

İşin Aslı Nedir?

Parti genel başkanı olduğu benzer biçimde bununla birlikte Cumhurbaşkanı olarak da vazife meydana getiren Erdoğan’ın yapacağı izahat bire bir doğru olacaktır.

Koskoca Cumhurbaşkanı yanlış söz söyleyecek değil herhalde… Onun açıklaması tüm tereddütleri bitirir”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here