Rahşan Ecevit’in Ölüm Haberini Böyle Duyurdu

GKRY medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini “Attila’nın eşi vefat etti” diyerek duyurdu

Türkiye’nin Kıbrıs Barış Harekatı’nı düzenlemiş olduğu esnada devrin başbakanı olan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit vefat etti. GKRY tarafı ise barış harekatına Attila harekatı demekteydi. Rum basını vefat haberini “Attila’nın eşi vefat etti” olarak duyurdu.

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit, bir süredir tedavi görmüş olduğu Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde akşam 9 sularında yaşamını yitirdi. Rahşan Ecevit, bununla birlikte DSP’nin de kurucusuydu.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) de bu üzücü gelişmeyi son dakika haberi olarak okurlarına duyurdu. Bilinmiş olduğu suretiyle Kıbrıs Adası’nda zulüm gören Türkleri kurtarmak adına başlatılan Kıbrıs Barış Harekatı’nın liderliğini Bülent Ecevit yürütmekteydi. Bundan dolayı Rumlar Ecevit’e, Avrupa’da büyük fetihler gerçekleştirmiş Avrupa Hun İmparatorluğu hükümdarı Attila’nın adını vermişti. Ecevit’e Attila, barış harekatına da Attila harekatı diyen Rumlar, Rahşan Ecevit’in ölümünü “Attila’nın eşi vefat etti” diyerek okuyucularına servis etti.

Çoklu Organ Yetmezliğinden Yaşamını Yitirdi

26 Aralık 2019’da Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (GATA) tedavi altına alınan Rahşan Ecevit, bigün sonrasında genel durumunun bozulması sebebiyle dahiliye servisi yoğun bakım kliniğine kaldırıldı. Rahşan Ecevit, çoklu organ yetmezliği sebebiyle bugün saat 21.10’da yaşamını yitirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here