Rihanna 'Hadis' Tepkisi Sonrası Müslümanlardan Özür Diledi

Dünyaca meşhur müzisyen Rihanna, moda kariyerinde sıkıntılı günler geçiriyor. Savage x Fenty markasının şovunda bir hadisin yer almış olduğu şarkının kullanılması sonrası Rihanna’dan özür mesajı geldi.

Barbadoslu müzisyen Rihanna, kurduğu Savage x Fenty markasıyla müzik kariyerinden fazlaca modaya ağırlık vermiş durumda. Çıkardığı ürünlerle adından söz ettiren Rihanna, geçtiğimiz günlerde fazlaca konuşulan bir şova imza attı.

Markanın yeni ürünlerinin sergilendiği defilede Irina Shayk’tan Bella Hadid’e kadar pek fazlaca meşhur isim podyuma çıktı. Şovun görüntüleri sosyal medyada da büyük ilgi toplarken, defilede kullanılan şarkılar Rihanna’nın başını ağrıttı.

Coucou Chloe’nin Doom adlı şarkısında kullanılan hadis Müslümanları rahatsız etti. “İlim kalkmadıkça, depremler, katliamlar çoğalmadıkça kıyamet kopmaz” hadisinin kullanılma şekline tepkiler çığ benzer biçimde büyüyünce Rihanna’dan izahat geldi.

Sosyal medya hesabından bir özür mesajı gösteren Rihanna, “Müslüman toplumuna şovumuzda kasıtlı olmadan meydana getirilen bu hataya dikkat çektikleri için teşekkür ederim. Daha da önemlisi içten bir halde özür temenni ediyorum. Pek fazlaca Müslüman kız ve adam kardeşimizi üzdüğümüzün farkındayız.

Bu yüzden çok kötü hissediyorum. Tanrıya ya da herhangi bir dine saygısızlık etmek istemem. Bu şarkının çalınması çok sorumsuzcaydı. Tekrar böyle bir şey yaşanmayacağından güvenilir olacağım. Bağışlayıcılığınız ve anlayışınız için teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here