Samsung konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında akıllı cihazlar adına kırılmaz ekran geliştirdiğini belirtti. Akıllı cihazların haricinde otomotiv sektörü ve diğer askeri teknolojilerde de kullanılması öngörülen kırılmaz cam ekranlar, yayımlana bir video ile tanıtıldı.

Samsung Kırılmaz Cam Ekranın Telifini Aldı

Telefon üreticileri tarafından uzun zamandır kırılmaz özellikle bir cam ekran sözü vaad edilse de, şuana kadar cep telefonları ile beraber tüketicilere sunulan ekranlar genellikle yumuşak ve çizilebilir türden oldu. Kore merkezli dev teknoloji şirketi Samsung, konu ile alakalı önemli bir gelişme kaydederek, kırılmaz özellikte bir Samsung panelinin telifini almış oldu.

Geliştirilen Ekran Dayanıklılık Testlerini Başarı ile Tamamladı

Dev şirket tarafından hazırlanan bu kırılmaz camın, akılı cep telefonlarının haricinde diğer alanlarda da kullanılacağı ifade ediliyor. Kırılmaz ekranın kullanılacağı diğer alanların başını ise mobil askeri araçlar, otomotiv sektörü, taşınabilir özellikteki oyun konsolları gibi alanlar çekiyor. Dayanıklı olup olmadığına dair askeri düzeydeki testi başarı ile tamamlayan kırılmaz ekranın, düşme ve ısı gibi testleri de başarılı bir şekilde tamamladığı ifade ediliyor.

Şirket Yeni Bir Katlanabilir Cihaz Geliştirecek Mi?

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Samsung tarafından yeni geliştirilen bu kırılmayan özellikteki cam cep telefonu ekranının tanıtımı amacı ile şirket tarafından bir video yayımlandı. Samsung, söz konusu olan bu videoda plastik ekran ile geleneksel olarak kullanılmakta olan cam ekran arasında kıyaslama yapılıyor. Samsung’un tanıtımı gerçekleştirilen bu kırılmaz cam ekranının hangi akıllı cep telefonlarında kullanılacağı ya da bunun adına katlanabilir özellikte yeni bir akıllı cihaz üretilip üretilmeyeceği ise teknoloji sektörü ve meraklıları tarafından merak içerisinde bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here