Şarkıcı Gökhan Özoğuz ve Hasan Kaçan Arasındaki Tartışma Devam Ediyor!

Bazı 15 Temmuz afişlerine tepki gösteren sanatçı Gökhan Özoğuz’a Nedim Şener ve Hasan Kaçan cevap verdi. Özoğuz, “O afişlerde darbeci askerlerin resimleri olmadığı sürece Türk askerini temsil eder. Askerimizi de yedirtmeyiz” dedi.

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, 15 Temmuz afişlerine verdiği tepki sonrası gazeteci Nedim Şener ve oyuncu Hasan Kaçan ile tartıştı. Darbe girişiminin yıl dönümünde 15 Temmuz afişlerinde yer edinen askerlerin tüm askerleri temsil ettiğini belirten Özoğuz, toplumsal medya hesabında, “Bu çizimlerinden nefret ediyorum. Oldukça yanlış. Vakası sanki tüm Türk askeri yapmış benzer biçimde hissettiriyor. Türk askeri olgunun itibarını zedeler mi diye düşünmeden konması korkulu. Bu ülkeyi canı pahasına sakınan Türk askeridir. Bunlar derhal yasaklansın” ifadesini kullandı.

Özoğuz’un paylaşımına ilk olarak Nedim Şener, “Evladım, onların FETÖ’nün askeri bulunduğunu en iyi Türk askeri biliyor. İçerisindeki pisliği de tek tek çıkartıyor. Sen canını sıkma bu millet, haini de, korkağı da, fırsatçıyı da, uyanıkları da tanıyor. Anladın sen onu…” diye cevap verdi. Özoğuz ise Şener’in bu yanıtına karşılık olarak şu kelimeleri kullandı: “Sayın Nedim Bey; hayrola evladım derken? Bir orayı düzeltelim edebimizi koruyalım. Afişlerde Türk askerini resmetmek itibarını zedeleyici lekeler bırakır. Çiziyorsan darbeci askerler diye yazacaksın oraya. Şerefli Türk askerinin tamamını halkın karşısına çizersen yanlış algılanır!”

​Özoğuz’un paylaşımına tepki gösteren Hasan Kaçan ise, “Çizimlerden değil darbecilerden nefret edeceksin Gökhan! Alçak darbeciler 251 evladımızı şehit etti Gökhan! 251 can toprak altında Gökhan! Büyüklerinden hiçbir şey öğrenmediysen, şehit evinde edeple susulacağını da mı öğrenmedin Gökhan! Bu memleket şehit evi Gökhan! Sus Gökhan!” diye yazdı.

Bunun üstüne Özoğuz, “Hasan biz senden iyi biliriz vatanı milleti kayıtsız şartsız sevmeyi de, darbeyi iyi mi lanetleyeceğimizi de, o geceki 252 tane şehidimizi iyi mi yad edeceğimizi de. O afişlerde darbeci askerlerin resimleri olmadığı sürece Türk askerini temsil eder. Askerimizi de yedirtmeyiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here