Sel ve Heyelan Yüzünden Büyük Zarara Uğrayan Düzce Afet Bölgesi İlan Edildi!

Gelen son dakika haberine bakılırsa Düzce, meydana gelen su baskını ve toprak kayması sebebiyle “afet bölgesi” deklare edildi. Sel felaketinde sel sularına kapılan 7 şahıs kaybolurken, arama emek harcamaları sonrasında 5 kişinin cansız bedenlerine ulaşılmıştı.

Düzce’nin, meydana gelen su baskını ve toprak kayması sebebiyle “afet bölgesi” duyuru edilmiş olduğu bildirildi.

Valilikten meydana getirilen açıklamada, il genelinde 17-18 Temmuz tarihlerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel afeti sebebiyle Akçakoca ve Cumayeri ilçeleriyle bağlı köylerinde kaybolan 7 vatandaştan 5’inin cansız bedenine ulaşıldığı açıklandı.

Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde Valilikçe teknik personel tarafınca bölgede meydana getirilen afet tesiri belirleme emek harcamaları sonucu hazırlanan ön hasar tespit çalışmalarının, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına göndermiş olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“17-18 Temmuz 2019 tarihlerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel afetinin Düzce ili genelinde ‘Genel Hayata Etkili’ (Afet Bölgesi) olduğu ve bu afet sebebiyle yapıları hasar gören vatandaşların afetzede kabul edilmesi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca uygun görülmüştür. Valiliğimiz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordinasyonunda kati ve itiraz hasar tespit çalışmalarının yaptırılarak, kati ve itiraz hasar tespit emek harcamaları neticesinde hazırlanan hasar tespit raporu ve afetzede isim sıralaması mahallinde aynen duyuru edilecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here