Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyeleri sosyal çalışmalar içinde bulundular. Üniversitenin en çok yayın yapan bölümü olarak bilinen Tıp Fakültesi’nin hedefi küresel standartlarda hekimler yetiştirmek.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev alanlarla birlikte öğrenciler, Türkiye’nin farklı farklı yörelerinde çalışılan Sağlık için Çal klibinde yer aldılar. Dekanlık personellerinden Murat Özgökmen’in öncülüğünde faaliyete geçirilen çalışmada doktorlarla birlikte doktor olmaya aday olan kişiler hasta ve hekim odalarında, hastanenin koridorlarında, ameliyathanelerde solistlik yapıp, enstrüman çaldılar.

“En Çok Yayın Yapan Bölüm Tıp Fakültesi”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan fakülte dekanı Profesör Serdar Göktaş, üniversitenin en çok yayın yapan bölümünün tıp fakültesi olduğunu, gerçekleştirilen tüm çalışmalarda öğretim üyelerinin ve doktor adayların özverilerini birleştirerek çok güzel çalışmalar ortaya koyduklarını söyledi.

Ülkemizdeki tüm doktorların Türkiye’yi bilimsel olarak en iyi şekilde temsil ettiklerini söyleyen Göktaş, hekimlerin insanların daha sağlıklı ve nitelikli yaşamaları için kendi yaşamlarını ortaya koyduklarını, kısaca bu mesleğin sağlık için adandığını, fakat yalnızca hasta tedavisi ile hayatın devam etmediğini, doktorların ve tüm doktor adaylarının fazlasıyla sosyal olduklarını söyledi. Türkiye’ye katkısı olan çok sayıda doktorun bulunduğunu söyleyen Göktaş, doktorların yalnızca mesleklerini yapmadıklarını, işlerinin yanı sıra sanatla da çok ilgili olduklarını söyledi.

“Küresel Standartlarda Hekim Yetiştirmek İstiyoruz”

Tüm doktorların zorlu bir eğitim sürecinden geçtiklerini söyleyen Fakültenin Nöroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk ise, hem sosyal aktivitelerin hem de sanatın stres atmak için ilgi duyulan alanlar olduğunu, Selçuk Üniversitesi’nin küresel standartlarda hekim yetiştirmek için çaba gösterdiğini, bir doktor adayının bilimsel yetişmişliğe ek olarak aynı zaman tüm insanların kalplerine dokunabilmesi gerektiğini, bunun gerçekleşmesi içinde tek çıkış yolunun sanat olduğunu söyledi.

“Müzik Ruhun Gıdasıdır”

Klibin yönetmenlik kolunu üstlenen Özgökmen, müziğin tıp dünyasında önemli bir yeri olduğunu, müziğin ruhun gıdası olduğunu, bu kapsamda da doktorların müzikle birleştiklerinde güzel ve önemli projeleri ortaya koyduklarını, yaptıkları çalışmaların vokallerinde sazların hepsinde fakülte öğrencileri ile öğretim üyelerinin bulunduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here