Serdar Bilgili, ABD'li Emlak Kralı Michael Shvo ve Alman bankacılık Devi Deutsche Finance America İle Birlikte Richmond Hotel'i ve South Seas Otelini Bünyesine Kattı.

Serdar Bilgili, ABD’li emlak kralı Michael Shvo ve Alman bankacılık devi Deutsche Finance America ile beraber Richmond Hotel’i ve South Seas otelini bünyesine kattı.

Geçtiğimiz yıl Doğuş Grubu’nun ABD’nin Miami’deki otelini satın alan Beşiktaş’ın eski yöneticisi ve Bilgili Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, portföyüne 2 oteli daha ekledi.

Bilgili, Doğuş’un otelinin derhal yanında bulunan Richmond Hotel ile South Seas otelini iş ortaklarıyla satın aldı. Dünya gazetesi’nden Kerim Ülker’in haberine gore; Bilgili, ABD’li emlak kralı Michael Shvo ve Alman bankacılık devi Deutsche Finance America ile beraber Richmond Hotel’i 87.9, South Seas otelini ise 52 milyon dolara bünyesine kattı.

Bilgili ve ortakları Doğuş’un otelini 103 milyon dolara alırken, iki otel için de 140 milyon dolar ödemiş oldu. Şu demek oluyor ki bir anlamda 3 otel için Bilgili ve ortakları 243 milyon dolar ödedi.

Bilgili ve yabancı ortakları satın alma için de Kalifornia merkezli Acore Capital ile anlaştı. Ortaklar, Acore Capital ile 3 operasyonu 100 milyon dolarlık bir satın alma kredisi ile finanse etti. Miami Beach City Komisyonu, 3 otelin yer almış olduğu 115 bin metrekarelik araziye yeni bir emsal yükseklik sonucu verecek.

En Pahalı Satış Oldu

Miami’de 1775 Collins Avenue’deki 83 odalı Raleigh, Miami-Dade County’de oda başına en pahalı otel satışlarından kabul edilen ortalama 1.24 milyon dolara satıldı. Raleigh, Eylül 2017’de yaşanmış olan Irma Kasırgası sonrasında kapanmıştı.

Richmond, dört kattan oluşan, ortalama 52 bin metrekarelik bir binada 92 odasıyla hizmet veriyordu. 1941 senesinde inşa edilmiş yapı, 32 bin 670 metrekarelik bir alanda yer ediniyor. South Seas oteli ise 4 kattan oluşan. Bina 50 bin 386 metrekarelik bir alana kurulu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here