Sakarya’nın Serdivan ilçesinde yaşayan Sevde Melike Dural, merdivenlerden düşerek beyin felci geçirdi. Dural’a hem dünyadan hem Türkiye’den destekler geliyor. Aynı zamanda da dünyada yeni bir uygulama olan kök hücre nakli tedavisi uygulanıyor.

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Sevde Melike Dural, üniversite tercihi yapacağı bu dönemde merdivenlerden düşerek beyin felci geçirdi. Türkiye’de ilk kök hücre nakli yapılan Dural’a Rusya’dan bioenerji uzmanı geldi ve uzman tarafından tamamlayıcı tıp tedavisi uygulandı.

Antalya’da da Benzeri Yaşanmıştı

Rusya’dan gelen uzman Sevde’nin yanında hiçbir zaman ayrılmayıp, tedavi süresi boyunca da ailenin yanında kalmaya devam edecek. Söz konusu uzman aynı zaman bir süre önce Antalya’da trafik kazası geçirerek komaya giren Gülsüm Kabadayı’ya da yardım etmişti. Aile dünyanın dört bir tarafından gelen yardımlardan dolayı buruk bir sevinç yaşıyor. Aynı zamanda da çocuklarının eski sağlığına kavuşmasını bekliyor.

Kök Hücre Tedavisi Yeni Bir Uygulama

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Baba Hakan Dural, ilk haber yapıldığı dönemde kızlarının çok kötü durumda olduğunu ancak şuanda hem dünyadan hem de Türkiye’den çok fazla destek gördüklerini söyledi. Tedavilerden sonra Sevde’de hızlı bir değişim beklemediklerini söyleyen Dural, ilerleyen süreçlerde iyi olmasını beklediklerini, düzeleceğini umut ettiklerini, Gökhan Hocanın bu konuda çok fazla katkılarının olduğunu, ihtiyaç olan tüm eksiklerde destek çıktıklarını, Melike bizim kızımız diyerek sahiplendiklerini, her ay düzenli periyotlarda kök hücre naklinin yapılacağını söyledi. Toplamda 4 doz yapılacağını söyleyen Baba Dural, bu aşamaya kadar gelebilmenin çok zor olduğunu, ancak tüm zorlu yolların üstesinde gelmeyi başarabildiklerni, kök hücre tedavisinin dünyada yeni bir uygulama olduğunu, kendilerinin iyileşen hastalardan olacaklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here