Seyfi Dursunoğlu Hayatını Kaybetti! Güle Güle Huysuz Virjin...

Türkiye, dün akşam saatlerinde gelen haber ile sarsıldı. ‘Huysuz Virjin’ sahne adı ile tanınan dans sanatçısı Seyfi Dursunoğlu, tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi. 87 yaşlarında aramızdan ayrılan Seyfi Dursunoğlu, sahnede canlandırdığı Huysuz Virjin karakteri ile akıllara kazınmıştı. Drag Queen olarak da bilinen usta sanatçının ölüm sebebi hakkında vefat etmiş olduğu hastaneden bir son dakika açıklaması yapılmış oldu. Peki, SSK’da memur olarak iş hayatına süregelen ve sonrasında dans yaşamına hızlı bir giriş meydana getiren Seyfi Dursunoğlu niçin öldü?

Devletimizde dans sanatının önde gelen adları içinde yer edinen ve ‘Huysuz Virjin’ lakabı ile senelerce sahnede yer edinen usta sanatçı Seyfi Dursunoğlu, 87 yaşlarında yaşamını yitirdi. Canlandırdığı Huysuz Virjin karakteri ile akıllara kazınan Seyfi Dursunoğlu, Türkiye’nin Drag Queen’i olarak biliniyordu. Seyfi Dursunoğlu’nun ölüm haberi sonrasında sosyal medyada on binlerce kullanıcı üzüntülerini dile getirdi.

Niçin Öldü? Hastaneden Açıklama Geldi

Memur olarak iş hayatına süregelen usta sanatçı, hemen sonra sahneye çıkarak dans sanatı ile ilgilenmeye ve her geçen gün popüler olmaya başladı. Trabzon doğumlu Huysuz Virjin’in ölümü sevenlerini yasa boğarken, birçok vatandaş, ‘Seyfi Dursunoğlu kimdir ve Seyfi Dursunoğlu niçin öldü’ sorularının yanıtını araştırmaya başladı. Gece saatlerinde sanatçının vefat etmiş olduğu hastaneden de bir izahat yapılmış oldu ve Seyfi Dursunoğlu’nun ölüm sebebi hakkında bilgi verildi.

Ayrıca, Dursunoğlunun vefat etmiş olduğu hastaneden yazılı açıklama yapılmış oldu. Açıklamada, “Huysuz Virjin’ karakteriyle gönüllerde taht kuran sanatçı Seyfi Dursunoğlu, 17 Temmuz 2020, Cuma günü Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu. 87 yaşlarında yaşamını kaybeden ünlü sanatçının vefatıyla ilgili bilgi veren Acıbadem Altunizade Hastanesi Başhekimi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu şunları söylemiş oldu: KOAH hastası olan ve bununla birlikte 15 gündür hastanemizde pnömoni (zatürre) tedavisi gören kıymetli sanatçımız Seyfi Dursunoğlu’nu maalesef bugün saat 16.45’te kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, tüm sanat camiasına ve sevenlerine sabır diliyoruz.” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here