Son 15 senede Siirt’teki sağlık hizmetlerinin ileri seviyelere yükseldiğini söyleyen Ömür, sağlık birimlerinin sayısında artış olduğunu, şuanda geçmişe göre daha fazla vatandaşa hizmet sağlandığını aktardı.

Son 15 senelik süreçte Siirt’te sağlık alanı için toplamda 234 milyon 780 bin Türk Lirası tutarında yatırım sağlandı. Yapılan yatırımlar sayesinde de vatandaşlara en iyi oteller gibi hizmet verildi. Siirt’teki 112 acil istasyon ve ambulans sayılarında artışlar yapıldı. Acil istasyon sayısı öncesinde 1’di. Bu rakam 17’ye yükseldi. Benzer şekilde öncesinde 1 olan ambulans sayısı şuanda 43.

“Sağlık Hizmetlerinden Memnuniyet Yüzde 75’e Yükseldi”

6 ile 7 Ekim 2014 tarihleri arasında Kobani nedeniyle düzenlenen gösterilerde teröristler tarafından harap olan sağlık merkezleri ve acil sağlık istasyonları tekrardan inşa edilerek, vatandaşlara hizmet verir hale getirildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, Siirt’te son zamanlarda çok fazla yatırım yapıldığını, 2002 senesinde ilde sunulan sağlık hizmetlerinde memnuniyet duyanların oranının yüzde 39 olduğunu, bu rakamın şuanda yüzde 75 seviyesine ulaştığını söyledi.

“225 Sağlık Birimiyle Hizmet Veriyoruz”

Kırsal nüfusun tüm nüfusa oranının yüzde 44 olduğunu söyleyen Ömür, devletin sunduğu sağlık hizmetlerinin şehrin tümüne kadar ulaştığını, 7 gün 24 saat sınırsız sağlık hizmeti verildiğini, ilde toplamda 6 tane devlet hastanenin, 3 tane de özel hastanenin olduğunu, bunlara ek olarak da 104 tane Aile Sağlık Birimlerinin bulunduğunu söyledi. Diğer tüm birimlerle beraber toplamda 225 sağlık birimi hizmeti sağlandığını sözlerine ekledi.

Toplam İşlem Sayısı 3 Milyon!

Öncesiyle kıyaslama yapıldığı zaman Siirt sağlık hizmetlerinin ileri seviyede bulunduğunu söyleyen Ömür, ameliyat olan kişi sayısının 74 bin 829 olduğunu, geçen sene toplamda yapılan işlem sayısının ise 3 milyon 49 olduğunu aktardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here