Sosyal Medyada Kışkırtıcı Coronavirüs Paylaşımları Yapanlar Hakkındaki Karar

Coronavirüs ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor… Sosyal medyada asılsız ve provokatif coronavirüs paylaşımları icra eden 93 şüpheli tespit edildi, 19’u gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığından meydana getirilen yazılı açıklamada, son dönemde dünyada yayılarak oldukca sayıda insanoğlunun ölümüne sebep olan koronavirüsle ilgili “virüsün Türkiye’de salgına dönüştüğü, ilgili kurum ve görevlilerce gerekli/yeterli tedbirler alınmadığı, mevzunun halktan saklandığı” yönünde sosyal medyada gerçek dışı görüntü ve ses dosyaları kullanıldığı açıklandı.

Bunların toplumu korku, panik ve endişeye sevk etme, yetkili/görevli kuruluşları ve kişileri kamuoyu nezdinde hedef gösterme amaçlı paylaşımlar olduğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri, söz mevzusu bu paylaşımları yapmış olduğu değerlendirilen kullananların tespitine yönelik yürüttüğü çalışmalarda 93 şüpheli kişi tespit etmiştir. Bu şüphelilerden 19’u gözaltına alınırken, öteki tespitlerle ilgili gözaltına alma işlemleri devam etmektedir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here