Talat Atilla: O Haberi Ben Yapmalıydım!

Gazeteci Talat Atilla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Beştepe’de gizlice görüştüğü iddia edilen CHP’liye ilişkin izahat yapmış oldu.

CHP’li Muharrem İnce’nin Beştepe’ye giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gizlice görüştüğü iddiasının deposu olarak gösterilen Gazeteci Talat Atilla, “Haberi ben yapmalıydım” açıklaması yapmış oldu.

Sosyal medya hesabı twitter üstünden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gizli saklı görüştüğü iddia edilen CHP’liye ilişkin izahat icra eden Atilla, şu açıklamayı yapmış oldu:

“Gösterim organlarında, toplumsal medyada benimle hesabı olan, daha ilkin eleştirdiğim ne kadar soytarı, iki yüzlü, itibarı bir tek şöhret olan gazeteci ve politikacı var ise, haberi maske yaparak bana hakaret ettikleri benzer biçimde manipülasyon yapıyorlar. Amacı bir tek eleştiri!

Yetişmen gazetecilik yapanlar bile bilirler ki, gazeteciler birbirlerine haber jesti yapar. Rahmi Turan’ da Uğur Dündar’da sahibi olduğum siteye, ismime ve haberlerime onlarca defa yer verdikleri için onlara yaptığım bir jesttir bu. Bugüne bakınca bunun hata bulunduğunu görüyorum.

Haberi ben yapmalıydım. Kemal beyin ‘Biliyorum fakat açıklamam’ sözleri yerine bana saldırmayı, altından komplolar uydurmayı tercih edenler; kuvvetli gördüklerinin eteklerine sığınıp, kolay gördükleri hedefe ateş eden, hem CHP’ye hem iktidara yaranmak isteyen korkak ve zavallılar.

‘Aslına bakarsak ne oldu?’ diye sorgulayanlara saygım var. Sadece iş o denli çığırından çıktı ki, ‘sorularına cevap vermediğim gazeteciler’ bile TV’ye çıkıp bana hakaret edecek kadar küçüldüler.

Onlara karşı hukuki ve yazı yanıtlarım olacak.

Geçmişte yaptığım ve doğruluğu ortaya çıkan yüzlerce haberim, 50’ye yakın ulusal ve internasyonal ödülümü, beni kriminalize etmeye çalışanların suratına çarpıyorum!
Asla hiç kimseye verilemeyecek hesabım yok.

Rahmi Turan “Deposu açıklamam söylediği için Rahmi beyi korumak maksadıyla açıklamadım fakat Rahmi beyin bunaldığını görünce onlarca defa ‘Ben olduğumu açıklayacağım’ demek için aradım fakat cevap vermedi. O sırada bana ODA TV sorunca, TV’de ‘Deposu açıklamam doğru olmaz’ söylediği için Rahmi beyi yalancı çıkarmamak için benim demedim.

Turan abimdir. Onu ve asla kimseyi bilerek hayatım süresince manipüle etmeyeceğime beni tanıyanları ve rabbimi tanık tutarım. Rahmi abiyi anlıyorum. Ona saygım da sevgim de devam ediyor. Benim sitem de senelerce baş yazarlık yapmış oldu. Canı sağ olsun. Dün de duayen yazardı, bugün de.

Kılıçdaroğlu’nun Fox’da ifade etmiş olduğu sözler ortada. ‘Biliyorum, açıklayamam’ dedi.
Haber bana ulaştığında fazlaca iddialı bulduğum için getiren CHP’liden ‘Sizin partinizin mensubu olduğundan bunu Kemal beyden yüzde yüz doğrudur ifadesini alman koşul’ dedim.

Kılıçdaroglu’ndan ‘yüzde yüz doğru yanıtını’ alarak bana getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan fazlaca iddialı konuşunca, tekrardan sormuş oldum. Gene ‘yüzde yüz’ yanıtı geldi. Parçaları toplayınca;
Kılıçdaroğlu’nun doğruluğundan güvenilir olduğu haberin çıkmasını arzu ettiğini anlıyorum.

Kılıçdaroğlu, TV’de söylediği ‘Doğrudur fakat açıklamam’ sözünü iyi mi söylediyse… Haber kaynağıma, TV’ye çıkmadan ilkin kendisine doğrulattığım bu haberden haberi bulunduğunu artık açıklamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here